Miksi feikkikomut kutsuvat homoliittoa avioliitoks

vaikka avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto ?

Mikseivät ne kutsu homoliittoa homoliitoksi, vaikka se on sitä ?
72549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 72

Vanhimmat

Kysypä sitä Kokoomuksen eduskuntaryhmältä, jonka selvä enemmistö hyväksyi sukupuolineutraalin avioliiton.
Nykyisin 1.3.2017 lähtien myös 2 naista tai 2 miestä voi muodostaa keskenään avioliiton.
Älä kysy Persuilta. He elävät edelleen ajassa, jolloin papit saivat käyttää lapsia hyväkseen pelkäämättä edesvastuuta.

Äänestä

Suomen nykyinen valtioneuvosto eduskunnan enemmistön kanssa halusi nyt vain niin, että myös homot ja lesbot voivat halutessaan solmia avioliiton keskenään.

Äänestä
  • että homosuhdetta kutsutaan avioliitoksi vaikka se on ihan erilainen kuin miehen ja naisen muodostama avioliitto.

    Olet oikeassa siinä että kysymys on jonkinlaisesta mielisairaudesta, matkalla helvettiin.

    Äänestä

  • Eikö_olekkin_kamalaa kirjoitti:

    että homosuhdetta kutsutaan avioliitoksi vaikka se on ihan erilainen kuin miehen ja naisen muodostama avioliitto.

    Olet oikeassa siinä että kysymys on jonkinlaisesta mielisairaudesta, matkalla helvettiin.

    Vai ovat nyt suomalaiset ministerit ja kansanedustajat sinun mielestäsi täysin mielisairaita ihmisiä.
    Minä olen nyt kumminkin täysin eri mieltä tuosta asiasta nyt kuin sinä.

    Äänestä

No nyt nämä palstan änkyräporvarit, extyöloinen ja espoon timppa voivat mennä sitten avioliittoon ihan lain sallimana. Eikö ole hienoa? Heidän ei siis tarvitse enää salailla kiimaista suhdettaan ja yhteistä lahtaritaustaansa. Persunauraja toimii varmaan heidän suhteessaan niin sanottuna välimiehenä ... heheheh hehehehhe!

Onnea vaan uudelle avioparille! Lahjaksi antaisin heille 5 kilon Tummelipurkin, jos vaan tietäisin heidän kutupaikkansa osoitteen.

Äänestä

Kuten huomaatte akattomalla luuserilla on tummelia jaettavaksi asti..

Pitihän se arvata.

Äänestä
  • Persunauraja ilmoitti näköjään heti, että hän on extyöloisen "bestman" .... heheheh hehehehhe
    Persunauraja siis tyhjentää vanhusraukan vaipat ja pesee haisevan porvariperseen, koska extyöloinen on aina se antava osapuoli, tässä epäkristillisessä ja sairaassa suhteessa.

    Äänestä

  • porvariloiset kirjoitti:

    Persunauraja ilmoitti näköjään heti, että hän on extyöloisen "bestman" .... heheheh hehehehhe
    Persunauraja siis tyhjentää vanhusraukan vaipat ja pesee haisevan porvariperseen, koska extyöloinen on aina se antava osapuoli, tässä epäkristillisessä ja sairaassa suhteessa.

    Tuota niuvan säälittävää hullua persunaurajaahan on täällä jo "kusetettu" vuositolkulla palstan eri kirjoittajien toimesta.

    Joten säälikäämme nyt tuota onnetonta persuotusta edes hiukan. Tai ihan sama, antaa mennä vaan vanhaan malliin.:-))

    Äänestä

Sipilän nuoruuden homoilut ovat olleet toistaiseksi melko piilossa medialta. Mutta näin Sipilää panneena lestadiolaisena, voin valottaa asiaa kaikille halukkaille. Jopa mediassa, koska en enää ole itse ns. "kaapissa".
Tarjouksia vaan tulemaan!

Äänestä

edelleen palstan mielisairasta hinttiluuseria. Ei siitä kukaan silti välitä mitään.

Äänestä

Palstalla on enää vain yksi Komu, sairas feikkikomu. Ei se pysty vastaamaan noin vaikeaan kysymykseen. Lisäksi se itse on homo.
Sen ainoa kontakti ulkomaailmaan on tämä palsta.
Kattokaapa kun se kohta vastaa yksinäisyydestään.
Hyvää päivänjatkoa.

Äänestä

Mielisairaan hullun hintin kone on hajoamassa.. Odotellaan.

Äänestä
  • hullulla menee hyvin :)

    Äänestä

  • eli---- kirjoitti:

    hullulla menee hyvin :)

    eli normaalisti :)

    Ja sanotaanhan että hullulla on hyvä olla se kun ei ymmärrä elämästä mitään, ei oo akkaa, ei lapsia, ei ketään. miten sellainen ymmärtää elämää..

    Äänestä

  • Akattomuus.ahdistaa kirjoitti:

    eli normaalisti :)

    Ja sanotaanhan että hullulla on hyvä olla se kun ei ymmärrä elämästä mitään, ei oo akkaa, ei lapsia, ei ketään. miten sellainen ymmärtää elämää..

    ei tietenkään mitenkään.... sillä on vain 'minä itte'...

    sen me olemme huomanneet...

    Äänestä

  • no---- kirjoitti:

    ei tietenkään mitenkään.... sillä on vain 'minä itte'...

    sen me olemme huomanneet...

    se ite ei oo huomannut... tietenkään ei voi kauhalla vaatia kun on lusikalla annettu...

    Äänestä

Persuhomot ja -lesbot saavat mennä avioon keskenään ja menevätkin. Superpersu Sebastian Tynkkysen ei tarvitse enää olla kaapissa. Hän saa avioitua miehen kanssa. Heteroilta se ei ole yhtään pois.
Porvarienemmistöiset hallitukset ja eduskuntakokoonpanot ovat näin päättäneet. Komut tukevat homojen oikeuksia.

Aloitus ei taida saada akkaa sen paremmin kuin homoakaan. Jos homoavioliiton hyväksyjät ovat hulluja, silloin Timo Soini, Juha Sipilä ja Petteri Orpo ovat hulluja. Komut eivät pidä mainittuja hulluina.
Yhdysvaltalaisetkaan eivät ole hulluja. Siellä homoavio on hyväksytty aikoja sitten.
Venäjä ei ole hyväksynyt sukupuolineutraalia avioliittoa. Maa tulenee viiveellä perässä mukaan.

Äänestä

ku ei niillä ole muita liittoja kuin homoliittoja... niin ne yrittää väittää paskaa syötäväksi...

Äänestä
  • ei sitä nyt noin rehellinen saa olla, perhana !

    Äänestä

  • Nyt-hiljaa--- kirjoitti:

    ei sitä nyt noin rehellinen saa olla, perhana !

    ja miksei saa olla .... ?

    Äänestä

  • ja-niin-perkele kirjoitti:

    ja miksei saa olla .... ?

    no mistä perkele minä tiedän kysy muualta.

    Äänestä

  • Nyt-hiljaa--- kirjoitti:

    no mistä perkele minä tiedän kysy muualta.

    Suoraa rehellistä puhetta!

    Äänestä

Tuollahan joku ehdotti että kysymys voisi olla mielisairaudesta...

Mitä palstan viisaat ovat mieltä, voisiko tuossa olla kysymys mielisairaudesta...

Äänestä

että tietyissä ryhmissä on jopa johtoa myöten marginaaliryhmien edustajia ?

Äänestä
  • aikaa, sen näkee kaikesta... Ja jotkut idiootit yrittävät selittää
    että kaikki on kunniallista ja elämää ylläpitävää...

    Enemmistö ei syö paskaa... Muista en tiedä, enkä välitä.

    Äänestä

Kas kun eivät kehtaa! Sanovathan ne kommunismiakin talousjärjestelmäksi vaikka se ei sitä ole vai tietääkö joku taloudeltaan hyvin meneviä kommunistisia järjestelmiä?

Älkää sanoko Kiina koska sen talouden menestys perustuu kapitalismiin, ei kommunismiin. Kiinan kommunismi on vain käsikassara jolla kansaa pidetään ruodussa.

Äänestä

kannattajat ovat viemässä yhteiskuntaa helvetilliseen ahdinkoon.
Kaikki tuon tietävät mutta vain rohkeimmat pystyvät sanomaan vasta.
Huomenna mukana on jo enemmistö ihmisistä.

Rohkeimmat kulkevat edellä, niin se on aina ollut.

Äänestä

Kaupungilla kerrotaan mitä jotkut marginaalit tekevät liitoissaan ja sitten sitä pitäisi vielä kutsua avioelämäksi...

Voi herranjumala, kutsukoon perkele tekemisiään ihan miksi haluavat mutta avioliiton kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.

Äänestä
  • vai kauhistusten kanahäkki... alas pitää ihmisen mennä ennen kuin löytää pohjansa....

    Äänestä

Siis maassa, jossa kutsutaan valtiotakin nimeltä? Jospa samat persoonat juttelevat sen kanssa iltasella..

Äänestä

mielisairautta, niinkuin tuolla eräässä ketjussa sanotaan. Ihan sitä ihtiään, hyi.

Äänestä

Kristus passittaa varmastikin kaikki Yhdysvaltain kansalaiset suoraan helvettiin, koska se oli ensimmäisiä valtioita, jotka hyväksyivät laissa homojen oikeudet. Sipilän hallitus kokenee saman kohtalon hyväksyessään homojen ja lesbojen oikeudet.
Venäjä ei ole laillistanut homojen oikeuksia eikä Puolakaan. Kristus palkinnee niiden kansalaiset paratiisissa korkeimmissa pöydissä.

Raamattu ja islamin koraani käskee teloittaamaan homot kivittämällä. Ihmiskunta pyyhkii määryksillä takapuoltaan. Missään ei hyväksytä seksuaalisesti toisenlaisten väkivaltaista kohtelua.

Suomessa pieni kiihkokristittyjen joukko manaa homoja helvetin tulenlieskoihin. Pari puoluetta, Essayahin Kristilliset ja Soinin Perussuomalaiset, elävät Kanaanin beduiinien mennessä maailmassa.
Palstan monivuotinen pelkkiä homoviha-avauksia tehnyt olettaa pääsevänsä Siperiaan paratiisiin tai Puolaan.
SKP hyväksyy Sipilän hallituksen vahvistamat homojen oikeudet.

Äänestä
  • KOMMUNISTEJA EI OLE ENÄÄ MISSÄÄN MUUALLA kuin vanhoissa elokuvissa, eikä paljon niissäkään... mikä lopetti koko kommunistijoukkion vaikka ne huusi niin helvetin lujaa????????????????????

    Äänestä

Tosin mikä on jeesus? Tai jumala? Ja paavit? Mutta joulupukki oi siinä on jolla on lahjoja......

Äänestä

Homovihan levittäjä ei ole huomannut, että kommunistit ovat hallitusvallassa homojen oikeuksien kohdalla. Timo Soini, Juha Sipilä ja Petteri Orpo vahvistivat sukupuolineutraalisen avioliittolain. Kaikki muutkin ministerit olivat homojen puolella. Kommunisteilla on todella suuri vaikutusvalta.
Kun homovihaajamme haukkuu homojen puolustajia kommunisteiksi niin niitä on maa täynnä.
Viime vuoden lopulla keskustalainen kansanedustaja uskalsi tulla kaapista ulos ja pariutui pitkäaikaisen miesystävänsä kanssa. Tähänkö pariin homovihaajamme kohdistaa likasankonsa. Vai vain kommunisteiksi tunnustautuneisiin homoihin!
Haiskahtaa siltä että aloituksen tekijä on salahomo. Uskonnon kourissa mateleva sontamoralisti ja joka uskoo raamatun jakeeseen jossa homot käsketään juutalaisten jumalan Jahven toimesta kivitettäväksi kuoliaaksi. Samaa esittää myös kristinuskon jumaluus. Homoilla ei olisi asiaa paratiisiin. He pääsevätkin parempaan osastoon kuin matelevat kiihkokristityt, rahvaan joukkoon. Siis oletuksella mikäli helvetti/taivas olisi olemassa.

Äänestä

ja luonto pitää huolen homoista...

sen pituinen se.

Äänestä

ajatella lapsia ja lastenlapsia. Säilyy suhteellisuudentaju maailmassa.

Äänestä

Se sanni graahami on sekopää ja taitaa olla lespokin vielä.Sekoittaa
avioliitot likaiseen homosteluun .Hävetkää siat.

Äänestä


  • kddowow kirjoitti:

    En osaa, olen yksinäinen, onneton, akaton, lapseton ja veroilla elätetty hinttiluuseri.

    paskaloinen ?

    Äänestä

  • Siis---- kirjoitti:

    paskaloinen ?

    Niin olen jo kolmannessa polvessa. Ei olla kenellekään hyödyksi, emmekä yhteiskunnallekaan.

    Äänestä

muuta ole....

Äänestä

hulluhintin hajoaminen on lähellä... Se oikein kaivamalla kaivaa omaa hajoamistaan..,. Tietenkin jos nuppi on tuossa kunnossa on myös hänen etunsa että se otetaan huostaan. Voihan olla että hän jolloin aivojen viimeisellä solulla ymmärtää, että on hänenkin etu että hänet otetaan pakkohuostaan. Ja niinpä hän toimii siten että hänet otetaan huostaan.

Niin siinä sitten kävi, kuten paljon aavisteltiin ja palstan henkilöt tuosta ovat varoittaneet jo pidemmän aikaa.

Äänestä
  • Ei siitä kukkaan välitä mittään vaikka tuo hullu hintti hajoaisi tuhannen pillun päreiksi... Se on yksin kun kukaan ei huoli sitä edes takapenkille..

    Äänestä

  • paska on paskaa vaikka voissa paistaa...

    Äänestä

Kyllä. Pakko sanoa, tuon täytyy olla mielisairautta, kuten tuolla toisaalla uumoiltiin. Nuppi hajonnut lopullisesti.

Äänestä
  • Valitettavasti olet oikeassa.

    Äänestä

  • Joutuukohan se nyt viettään lopun elämäänsä ns. Niuvan suljetulla ??? Eli pakkohoidossa.

    Äänestä

  • Jaa-Jaa-Jaa-Jaa- kirjoitti:

    Joutuukohan se nyt viettään lopun elämäänsä ns. Niuvan suljetulla ??? Eli pakkohoidossa.

    Todnäk joutuu. Mutta ketä se haittaa, ei kai ketään..

    Äänestä

Oikeampi vastaus: ne kutsuvat hliittoa avioliitoksi, kun ei niillä muita "liittoja" ole...

Niin on jos siltä näyttää

Äänestä
  • Älä viitsi, olet möyhentänyt tuon ressukan jo niin pahasti, jättäisit vähän väliin. Ei sinun asema siitä parane vaikka polkisit tuon vielä syvemmälle paskakasaan.

    Äänestä

On se varmaan raskasta elää ilman akkaa.

Äänestä
  • Niin mutta ajattele jos se johtuu mielisairaudesta niinkuin tuolla ehdottettiin, niin minkä se sille voi ????

    Äänestä

  • Veli-Hopea kirjoitti:

    Niin mutta ajattele jos se johtuu mielisairaudesta niinkuin tuolla ehdottettiin, niin minkä se sille voi ????

    Ja toiseksi pöljin on se joka viitsii seurata tuollaisen hullun einarin edesottamuksia...

    Äänestä

  • Hammurab-II kirjoitti:

    Ja toiseksi pöljin on se joka viitsii seurata tuollaisen hullun einarin edesottamuksia...

    No mikä se pöljin on ?

    Äänestä

  • Veli-Hopea kirjoitti:

    No mikä se pöljin on ?

    No se on se jota se toiseksi pöljin seuraa :))))))))))))))))))))

    Äänestä

  • Katoppa vaan, niin prkele olikin ! :)

    Äänestä

Kuka täällä haukkuu homoliittoja puolustaneita Timo Soinia, Petteri Orpoa ja Juha Sipilää. Osoittakaa viesti niille jos on vastaansanomista.
Kyllä he varmaan ovat feikkiporvareita. Siitä menen takuuseen.

Äänestä

hluuseria aina vaan ja enenevässä määrin... kohta kaali hajoaa...

Äänestä
  • Sen kaali on niin mätö ettei se edes hajoa....

    Äänestä

  • Juuuuuuuuuuu kirjoitti:

    Sen kaali on niin mätö ettei se edes hajoa....

    sattuvasti. Osui ja upposi.

    Äänestä

  • Juuuuuuuuuuu kirjoitti:

    Sen kaali on niin mätö ettei se edes hajoa....

    Ja se on niin seinähullu, että se tuhoaa kaltaistensa lailla itsensä.

    Tuosta on jo liikaa todisteita.

    Äänestä

Mitä muuta ne voivat tehdä kun ei niillä ole muuta ??

Äänestä
  • Löydät vähän joka kysymykseen täydelliset vastaukset. Voi olla että **a viituttaa ja aivan kamalasti :)

    Äänestä

  • Ei-voi-kuin-ihailla kirjoitti:

    Löydät vähän joka kysymykseen täydelliset vastaukset. Voi olla että **a viituttaa ja aivan kamalasti :)

    Soon sukuvika kun suksi luistaa. Ja myös se ettei luista niinku hl:lla :)

    Äänestä

  • NiinKuinTiedät-Veli kirjoitti:

    Soon sukuvika kun suksi luistaa. Ja myös se ettei luista niinku hl:lla :)

    Siitä huolimatta ihailen älykkyyttäsi !

    Äänestä

ovat vähentyneeet, kohta varmaan loppuvatkin... Käy niinkuin kävi hitler-uskovaisille, paskat tuli housuun ja siihen loppui laulu...

Äänestä

"Ja se on niin seinähullu, että se tuhoaa kaltaistensa lailla itsensä."

Kuka seuraavista on seinähullu.
a) Juha Sipilä
b) Petteri Orpo
c) Timo Soini

Aloitus aika rohkeasti parjaa ministereitä. Komut tukevat sukupuolineutraalia avioliittolakia.
Ylläpidon tulisi järjestää aloituksen tekijä nuppitarkastukseen. Parjaaminen on lievästi sanoen perusteetonta.

Äänestä

heteromiehen ja heteronaisen avioliittoa ei kutsuta homoliitoksi ???????????

Sattuuks joku tietämään ????????

Äänestä
  • Koska heteromiehen ja heteronaisen avioliitto ei ole homoliitto.

    **a taitaa moinen juttu viituttaa ihan kamaalasti :)

    Äänestä

  • JUST NOIN.

    Kyllä kansa tietää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mielisairauttako kirjoitti:

vaikka avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto ?

Mikseivät ne kutsu homoliittoa homoliitoksi, vaikka se on sitä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu