Köyhät keskustalaiset hyppivät silmille

solidaarisin

Meitä rikkaita keskustalaisia vituttaa, kun pitää käyttää vartijoita turvaamaan omaisuutensa. Perustetaan puoliköyhistä varjeluskuntia, jotka yötä päivää vahtivat ja turvaavat omaisuuttamme nimellistä korvausta vastaan. Näillä rahoilla voivat ostaa itselleen kirppisvaatteita, perunaa ja joskus muutakin apetta. Varjeluskuntalaisten tulee olla alamaisia isännilleen, joita suojelevat.

Touhu olkoon vapaaehtoista. Varjeluskuntalaisten otsaan stanssatttakoon V-kirjain. Kunnanvaltuustot sitten päättävät, saako juuri Heidän kunnassaan asioida kaupoissa muu puoliköyhällistö kuin merkityt. Meidän kunnassamme Ei Saa. Kansa on pidettävä kurissa, nälässä ja nuhteessa. Näin siitä tulee nöyrä ja hyödyllinen osa yhteiskuntaa.

Minulla ei ole mitään rikkaita maahanmuuttajia vastaan. Kyllä heitä saa tulla.

10

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valta_rikkaille

      Onneksi väen lapset käyvät kunnallisessa koulussa eivätkä saastuta omaa nuorisoamme, joka ajastansa tarttuu vallankahvaan. 7 vuotias poikani kysyi eilen, mikä on puolue. Vastasin, että kokoomus. Torilla poikani näki SDP:n vaaliständin. Sanoin että siellä on väkeä ja muuta sakkaa. Käännä katseesi ettei tule rupia silmiin.

    • Kylläsetiedetään

      Mistä sinä löydät köyhän keskustalaisen et mistään he kyllä osaa asiat hoitaa jotta rahaa riittää.

    • köyhyys_on_paha_nuha

      Köyhyys näkyy jo katukuvassa. Kylämme raitille istahti pukuherra -ilmeisimmin kerjäämään-, Coca-Cola muki oikeassa kädessään. Siinähän istui osuuskaupan rappusilla. Sanoin heti lapsilleni, että katsokaa lapset, köyhä. Käykää koulunne ahkerasti, muuten teistäkin voi tulla tuollaisia. Lapset säpsähtivät. Nuorimmainen tökkäsi pummia sormellansa otsaan ja sanoi: "Köyhä". Eräs ohikulkija laittoi mukiin vitosen. Seteli kastui Coca-Colaan. Kyllä osasi olla laiska kerjäläinen, ei ollut viitsinyt edes mukiaan tyhjentää.

      • köyhyys_on_paha_nuha

        Voi voi sentään. Kirjoitus takaisin. Kuulin juuri, että hän olikin konepajamme uusi toimitusjohtaja, joka siinä taksia odotteli. Miten ilkeän enää mennä konepajalle, olisi aamuvuoro edessä...


      • Imperialistit myyvät kehitysmaissa Coca-Colaa halvemmalla kuin mitä maito niissä maissa maksaa.


      • PitäkääMaitonne
        Pystyyn_kuollut kirjoitti:

        Imperialistit myyvät kehitysmaissa Coca-Colaa halvemmalla kuin mitä maito niissä maissa maksaa.

        Tuon perusteella Suomikin on kehitysmaa.

        https://www.foodie.fi/products/search/coca cola

        Maito maksaa halvimmillaan 0,69€


      • HävettääNykySuomalaisuus
        PitäkääMaitonne kirjoitti:

        Tuon perusteella Suomikin on kehitysmaa.

        https://www.foodie.fi/products/search/coca cola

        Maito maksaa halvimmillaan 0,69€

        Suomesta on valitettavasti porvarihallitusten myötä tullut ja entistä vahvemmin tulossa kehitysmaa, ainoana pohjois-eurooppalaisena maana. Eikö olekin kepu-kokoomus-persukannatajilla aihetta ylpeyteen.
        Tämän suuntaista kehitystä, ei taida edes maailmanhistoria tuntea, sivistyneestä demokratiasta banaanivaltioksi.


      • HävettääNykySuomalaisuus
        HävettääNykySuomalaisuus kirjoitti:

        Suomesta on valitettavasti porvarihallitusten myötä tullut ja entistä vahvemmin tulossa kehitysmaa, ainoana pohjois-eurooppalaisena maana. Eikö olekin kepu-kokoomus-persukannatajilla aihetta ylpeyteen.
        Tämän suuntaista kehitystä, ei taida edes maailmanhistoria tuntea, sivistyneestä demokratiasta banaanivaltioksi.

        Yleislakko pystyyn ja mahdollisimman monta yritystä konkurssiin. Herrat oppivat silloin tavoille.


      • Joo, luovutuslakot ainakin näille aloille maidon- ja kananmunien osalta, niillähän tuottajat useimmin uhkailevat.
        Elättietanat ja maataloussyöttiläät ovat AHDINGOSSA, viklatilalliset ovat jo tänä vuonna tehneet (puheittensa mukaan) pari tuhatta tuntia ja ahdinko senkun lisääntyy.
        Hallitus heittää milloin 300 miljoonaa milloin 30 miljoonaa maataloussyöttiläille ja ahdinko sen kun lisääntyy, mutta tärkein on kepulaisten mielessä: "Saunan takana on tilaa", "Homma jäi 1918 kesken" ja paras eilen, "ei olisi saanut jättää yhtään punikkia eloon"
        On se hyvä, että keskustalaiset näin avoimesti kertovat tavoitteensa.


      • Pystyyn_kuollut kirjoitti:

        Imperialistit myyvät kehitysmaissa Coca-Colaa halvemmalla kuin mitä maito niissä maissa maksaa.

        Se on oikein. Maito aiheuittaa aivan varmasti diabetesta ja osteoporoosia ´, siis sokeritautia ja luukatoa.
        Lisäksi naudat aiheuttavat valtavat kasvihuonepäästöt niiden vaikutukset ovat jopa suuremmat kun henkilöautokannan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      92
      1373
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      184
      1350
    3. 76
      1145
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      89
      1096
    5. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      79
      920
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      77
      901
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      36
      879
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      835
    9. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      61
      815
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      5
      811
    Aihe