No niin poijaat pösilöt. Tuli hankittua käytetty vitara. Löytyy kaikenlaisia herkkuja, turbo, ledivalot yms yms. Tuntuu hyvältä autolta ja ajettavuuskin on ihan hyvää tasoa toisin kuin täällä mainostetaan.
Vitara ostettu
7
336
Vastaukset
- Huh_huh
"No niin poijaat pösilöt." Mistä moinen ylemmyyden tunne? Tekeekö sinun Vitaran ostamisesi poijista pösilöitä?
- älä.välitä
Älä välitä, se on vaan tuo palstapelle joka noita tyhmyyksiä kirjoittelee.
- dfadff
Se vaan on nyt niin, että kun luottotiedot on kunnossa ja maksuaikaa 60 kuukautta, likitten uus Vitara kaikilla herkuilla pihassa, niin silloin poijaat muuttuu pösilöiksi ja huonolla ajotuntumalla oleva auto muuttuu hyväksi ajaa, halokeenit muuttuu ledeiksi ja vapari muuttuu turpoksi, nääs. Tulihan selväksi.
- älä.välitä
Näköjään pelkkä kuvitelma uudesta autosta muuttaa palstapölhön palstapösilöksi.
- vitaraa
osamaksut eivät ole maksamati kun nääs ostin käytetyn vitaran käteisellä. Ledivalot valaisevat kirkkaasti tietä eteenpäin kun taasen turbo puhaltaa moottoriin yhä suurempaa tehoa. Oma lukunsa on täydellinen navigaattori-stereojärjestelmä mikä tuottaa ajajalle musiikin nautinnon. Kaiken kruunaa loistava ohjaus, menee kuin juna raiteilla vaikka tuulisi vähän kovempaakin.
- Adhjee
Aloittaja on selvä rölli. Vitara ei ole vakaa ajettava, ledivalot korkeintaan keskitasoa ja turbo on pienehkö 1.4 litran mosa. Stereoita saa huudattaa täysillä kun ajomelu on kova. Rölli paljasti tietämättömyydellään itsensä.
- Laughtttt
Heh kyllä se Pösilö pörrää Vitaran ratissa :ddddddd Vitt.u että Vitara oikein
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2663338Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.791435- 661213
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991039Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:48943- 63941
- 49855
- 42787
- 47772
- 113716