Äänestäjä kysyy Turusta

aasi1995

Onko Turussa jokin vanha ehdokas joka riitelee sukulaispojan kanssa?

8

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pansiola

      tiedän, yhden vanhan 66 vuotiaan miehen, joka nuoruutta muistellen tuunaa partaansa ja autoonsa.
      Minä arvostan vanhuksia, jotka ovat aitoja ja luonnollisia, eikä tälläisiä kuin tämä varttimanne.

    • Gegel

      Tiedossa yksi joka riitelee myös kymmenien muiden kanssa. Toiminut viime aikoina Kokoomuksen apupoikana.

    • juristimus

      Tämä vanha mies on pyrkimässä nuorisolautakuntaan ja liikuntalautakuntaan.
      Pitäisikö olla joku kontrolli myös politiikassa, ettei pedofiliaan taipuvaiset pääse nuorisotyöhön, näin on työsuhteissa.

      • Raumalainenjuoppo

        Kyseinen vanha mies sai juuri oikeudessa 8kk tuomion mm. lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja väärennöksistä. Että semmoinen sinivalkoinen siellä.


    • veteraanipanija

      Eiköhän me tuommoiselle miehelle vaaleissa näytetä kaapin paikkaa.

    • TotuudenTorvi123

      Rauman Lidlin vieressä asuva reppana kun saa lapsipornosta tuomion niin se ei merkkaa mitään?

    • pöytäkirjasta

      Rauman Lidlistä en tiedä,
      mutta olen kahdessakin paikassa nähnyt oikeuden päätöksestä kopion, jossa on, että Olavi Mäenpää on tuomittu kahdeksaksi kuukaudeksi vankilaan lapsipornon hallussa pidosta.
      Siihen uskon, kun omin silmin olen nähnyt.

    • Rappioalkoholisti

      Olavin pedofiliataipumukset ovat hiljaisesti hyväksytty fakta, joka on kaikkien tiedossa Turussa. Harvempi sen sijaan on tietoinen, että Olavi harrastaa myös eläimiinsekaantumista, siksi hän on ollut eläinsuojelutyössäkin mukana, että on saanut aina tilaisuuden tullen "helpottaa itseään" eläinten kanssa. Sairas mies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      4997
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3292
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3039
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      28
      1862
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1777
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1530
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      118
      1427
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      116
      1116
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1089
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1047
    Aihe