Saa sammuttaa valot!

Ukkoherra

kun Pelicanssin Taavi"tyhjäpää" Vartiainen jysäytti puun takaa pommin suoraan kalpan Niko Mikkolan päähän.
Oli Vartiaisella ainoastaan yksi tarkoitus, vastustajan vahingoittaminen. Tuliko käsky sitten leikki poliisi matikaiselta vai ilmaveivi nurmiselta lienee yhden tekevää. Pelicans on väkivaltainen joukkue.
Inhottavinta tapauksessa on että liiga sallii nyt nämä valot pois taklaukset, ne ovat nyt muotia sarjassa.
Vastustajan tyrmääminen liigassa jääkiekkokaukalossa ei täytä väkivallan tunnusmerkkejä. Jääkiekossa emme puhu aivovammasta, kiekko termi on valot pois.
Mikkola hortoi vinttipimeänä lähes tiedottomassa tilassa suoraan pukuhuoneeseen, eivätkä tuomarit viheltäneet tapauksesta edes jäähyä. Kertonee kaiken liigamme sivistyksen tasosta.
Valot pois vastustajalta on nyt liigassa kova juttu. Hyvää viihdettä, ainakin liigan päätäjien mielestä.

3

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hokialahest

      sun pitää alkaa seuraamaan fudista tai uimahyppyy.
      ettei vaan sattuis mitään

      • Ukkoherra

        Heitä lahen hokipelle ilmaveivit!!! Jos et tiedä miten, kysy nurmiselta!
        Kyllä minä jalkapalloa seuraan ja uimahyppyjäkin aina olympialaisista(naisten sellaista).


    • åojåoj

      Onhan pitkä sairasloma, onhan? Muahahaha!

      Kalpan mikkihiiret vikisee ja kaatuu puhaltamalla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      532
      8980
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6190
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      376
      5243
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4759
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4381
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4063
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1906
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      105
      1425
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      979
    Aihe