Pelkää ne poliitikotkin terrorismia

PelkoOnVieraanamme

Emme me kansalaiset yksin ole niitä jotka pelkäävät terrorismia, sillä olen siitä varma että poliitikkomme pelkäävät samalla tavalla perheittensä turvallisuuden puolesta.
Eivätkä poliitikot ole niin vastuuttomia mitä me rivikansalaiset luulemme siellä Sipilä ja Orpokin pelkäävät ettei heidän perheelleen sattuisi mitään ikävää kuten esimerkiksi,että joutuisivat terroristin hyökkäyksen kohteeksi. Samoin on kaikilla päättäjillä siellä tiedetään kytevä terrorin olemassaolo mutta he ajattelevat ettei se satu heidän kohdalleen. Suojelupoliisi vähättelee terroristista tekoa tapahtuvaksi täällä meillä ja se johtuu siitä ettei kansaa haluta saattaa pakokauhun valtaan ja paniikkiin.
Näillä terroristeilla ei ole mitään erottelua ketä he uhreikseen valitsevat eikä myöskään valtiot ole heille mikään kriteeri suorittaa tekonsa.
Suvakit on ihmeellinen ryhmittymä kansasta he ovat ilmeisesti jotenkin vastuuttomia huolehtimaan perheistään ja yleensä yhteiskunnasta missä oleskelevat.
Suvakeilla on päämääränä saattaa maa sekasortoon ja hävitykseen mikä näkyy täällä meillä Suomessa olevan meneillään.

6

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MissäMennään

      Seniorit kuka teistä vastaisi kysymykseen miksi Eurooppa on muuttunut kuin olisi sotatila meneillään kun aseistettuja sotilaita ja poliiseja on joka paikassa kaduilla?
      Suomessa on nyt kysymys pitääkö poliisi konepistoolia näkyvillä kun partioi vai onko se vielä piilossa repuissa? Miten meillä on menty tähän tilanteeseen että tarvitaan raskaasti varustautuneita ja aseistettuja joukkoja huolehtimaan ihmisten turvallisuudesta? Suomi on muuttunut muutamassa vuodessa vaaralliseksi ja epävarmaksi maaksi kansalaisilleen.

    • täyttä-sontaa
      • KuolkoonPirut

        Miksi ei tehdä mitään ylikansoittumiselle näissä maissa missä ihmiset kuolevat ruuanpuutteeseen? Ei ole meidän velvollisuus mennä syöttämään kaikenmaailman paskoja joilla ei ole älyä rajoittaa syntyvyyttä vaan poletaan uutta vaikka siihen ei ole mitään elinmahdollisuuttakaan?


    • sinä.maksat
    • Rauhaarauhaa

      Rauhan asialla!

      https://www.youtube.com/watch?v=7DU_YKridPk

    • OnVaroitettuHölmöläisiä

      Risikko Kokomuksesta kiirehti eilen jo kommentoimaan Tukholman terroriteosta, että sama voi tapahtua myös Suomessa. Ihanko totta Risikko?
      Nyt poliitikot ovat varoittaneet meitä kansalaisia ja tuntuu, että haluavat näin pestä kätensä koko asiasta. Myös sitä nämä limaskot toitottavat, että meillä ei saa antaa pelolle valtaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1625
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      106
      1587
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      229
      1104
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1068
    5. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      909
    6. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      846
    7. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      817
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      815
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      47
      807
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      68
      777
    Aihe