Elikkä mulla on kaks kissaa jo alkujaan ja fretti olisi suunnitelmissa niin onko ihmisillä kokemusta fretin ja kissan omistamisesta? Miten tulee toimeen, onko mitään tapahtunut esim toinen purrut toista pahoin ja miten muuten käyttäytynyt keskenään?
Olen ainenkin kuullut ja nähnyt että aika hyvin tulisi toimeen mutta tietty riippuu varmaan ihan eläimestä ettei sitä pahemmin osaa sanoa alkukäteen mutta kyselen nyt kuitenkin hieman alustavasti!
Kissat ja fretit?
KissatFretinKanssa
2
740
Vastaukset
- fretteily
Niin eläimet kuin ihmisetkin ovat yksiöitä, joten tarkkaa vastausta tuskin saat. Yleisesti ottaen fretti tulee toimeen niin kissojen kuin koirien kanssa, jopa parhaiksi ystäviksi. Frettiemo voi ottaa kissapennun omaan pesueeseen omaksi poikasekseen.
- kipiti
Yksilökysymys joten vaikea sanoa. Mutta ota huomioon se että fretti tarvitsee sitte lajitoverin joten kaksi niitä on hankittava :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111396- 288092
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565874Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1624749- 154661
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai324331Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844193- 843477
- 803240
- 481741