äijässä monenlaisia ongelmia eikä vähiten suhteissa naisiin.
Pikku pippeliys aiheuttaa
kierretäänkaukaa
7202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Taas sama laulu alkaa sieltä sillä ämmällä jonka joku "pieni" munainen jätti niin nyt kun ei ole saanut halkoa pitkään aikaan tussuun niin harmittaa ja pitää haukkua kaikki joilla voisi olla pieni.
Onko joku mies taas kommentoinut ylipainoasi ja muuta olemustasi, kun noin keljuttaa.
Mulle tulee näistä mieleen yläaste. Miksi fyysisiin ominaisuuksiin pitää puuttua ja alkaa kiusaan kuin koululaiset? Hekotellaan ja osoitellaan kuin aivoja ei omistettaisi ja aikuisia ei oltaisi?
Joskus itselläni on syvää myötähäpeää sellaisia "aikuisia" kohtaan. Miksi ette pilkkaa sellaisia ihmisten ominaisuuksia joille ihminen jotain voi ja jotka ihmisen omaa syytä?
Esim. Kyrpänaamaisuus ja ääliöimäinen käytös muita kohtaan?
Otetaampa vitsillä että ei se helppoa sen isonkaan kanssa taida olla
https://www.youtube.com/watch?v=3w3VsLt2mJs
Periaatteessa kysy on vain laumakäytöksestä joka tulee ilmi kaikkein vähiten kehittyneillä yksilöillä ihmisyhteisössä. He apinoivat muita että saisivat hyväksyntää ja jostakusta on kiva "dominoida" jotakuta toista.
Ei sillä väliä mikä se ominaisuus on tai luonteenpiirre jota mollataan, tarkoituksena on häpeän ja nolouden tuottaminen siihen yhteisöön että se yksilö tuomittaisiin.
Pieni penis, läski ämmä, homo, ruma, tohelo, hidas, ujo, luuseri jne. jne.
Ne ovat vain keinoja joilla leimata joku ihminen jonkun heikon yksilön toimesta siinä tietyssä ryhmässä ja muut alentuvat sille samalle tasolle etteivät he joutuisi ryhmän ulkopuolelle.
Onko sillä henkilöllä edes pieni penis todellisuudessa (tai tyydyttävä seksielämä) tai onko sillä väliä että joku nainen on lihava jne. ei lopulta ole mitään väliä.
Kyse on vain ilkeydestä, pahansuopaisuudesta, omahyväisyydestä ja narsismista jolla pönkitetään omaa kuviteltua asemaa yhteisössä jonkun toisen kustannuksella.
Toisten fyysisten tai henkisten attribuuttien mollaaminen onpa se naaman edessä tai selän takana on kaikkein pelkurimaisinta ja alinta toimintaa mitä voi tehdä.
Surullista, iljettävää ja säälittävää toimintaa.
kirpaiseva aihe tällä palstalla näemmä kommenteista päätellen. Taitaa olla kaikkien pikku pipulisten "kokoontumisajot" tällä palstalla ;)
Palstan huonoin ja surkein trolli tuli palstalle.
Kelaa että niillä pikku pipulisilla voi olla onnellisempi ja parempi seksielämä kuin sinulla joka tänne kirjoitat noita onnettomia juttujasi. Miten surkea ja onnettoman se tekee sinusta?
Minua haukuttiin joskus ylipainoiseksi, ei haukuta enää. Pikkupipuli tai mitä hyvänsä nyt ei hirvittävästi loukkaa kun aika mitätön se joka tapauksessa on suurimmalla osalla miehistä jo keskiarvoisesti.
Sen kuitenkin huomaa kommenteista kenen elämä on surkein ja säälittävin...sinun.
Tosi salaista jos mäkin törmäsin