Koska täällä selvästi pyörii joukko RKP:siä

miten.on

(ja itse asiassa enemmän kuin vastustajia, mikä on hyvin epätavallista), ja jos he aidosti haluaisivat keskustella RKP:n liittyvistä asioista. Niin ainakin minä jos olisin RKP:nen, kysyisin muilta RKP:ltä että mitä mieltä ovat tuosta Henrikssonin tempauksesta, jossa hän tuki Rautatientorin laittomia mielenosoittajia.

Tuohan on nyt sellainen asia, josta tällaisella palstalla pitäisi puhua. Että oliko se oikein tehty?

6

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Finns det någon speciell orsak, varför du bör bestämma vad andra skall diskutera, utan att själv lyfta ett finger? Pjällysmiesfasoner kallas sådant. De är inte speciellt omtyckta.

      • rbgbbff

        Sinä höpötät, mutta et sano edes omaa mielipidettäsi.

        RKP leikkii liberaalia puoluetta, mutta veikkaan että monet kannattajat eivät tykänneet Henrikssonin tempusta. Mutta luulisi tuon asian herättävän keskustelua.


      • 32514117
        rbgbbff kirjoitti:

        Sinä höpötät, mutta et sano edes omaa mielipidettäsi.

        RKP leikkii liberaalia puoluetta, mutta veikkaan että monet kannattajat eivät tykänneet Henrikssonin tempusta. Mutta luulisi tuon asian herättävän keskustelua.

        Henriksson plisi toista mieltä, jos teltta olisi Kauniaisissa, Hangossa tai Tammisaaress. NIMBY!


    • bngngnf

      Katsos oikeisiin asioihin ei surut vastaa.

    • Får man inte säga att människor i detta land har rätt att säga sin åsikt och att uttrycka den?

      • yttrandefriheten

        Om man är svenskspråkig så får man inte.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4013
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe