Kunta vaatii: 10% asukkaista oltava mamuja

Muuttotappiosta kärsivä Pudasjärven kunta on tehnyt periaatepäätöksen jonka mukaan vuonna 2025 vähintään 10% kunnan asukkaista on oltava mamuja.

Hieno periaate jonka mukaan Lieksaan voisi toimia.
15382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Näin se kulti muutetaan sekopäisenä jotta valtion osuuksilla kuntaväki seilaisi, no kun nuo sikiää ja kantaväki siirtyy pois on paikka muslimisoitu, suomalaisen tyyli elää on romutettu ja alkaa ne nirhaus keissit mitä näillä on matkassa kulteissaan.

Äänestä
  • Mutta Lieksankin kohdalla se olisi positiivinen asia !

    Äänestä

Pudasjärvi ilmeisesti haluaa mamuja,mutta ei matuja.

Äänestä

Lieksassa on ymmärretty jo aiemmin se minkä muut alkavat ymmärtää nyt: mamuja tarvitaan muuttotappioiden korjaamiseksi ja sen takaamiseksi että työvoimaa on jatkossakin väestön ikääntyessä. Siitä iso kiitos Lieksan kuntapäättäjille.

Äänestä
  • Työvoimaa ?. Onko täällä työpaikkoja tulossa paljonkin?
    Työvoimapulaako ?.

    Äänestä

Työvoimaahan matuissa on, mutta vain työntekijät niistä puuttuu! Sekin yksi mikä teki työtä yrittäjänä karkotettiin, ettei vaan toisi verotuloja valtiolle! Joutavat sosiaalipummi hampparit ovat näköjään tuotteliaampia!

Äänestä
  • Mutta niitä sosiaalipummeja ja hamppareitahan on paljon valkoisen-arjalaisten joukoissa ?

    Äänestä

Tarkoittaisiko se Lieksaan 1277 maahanmuuttajaa kaiken kaikkiaan?

2Äänestä
  • Sehän olisi kolminkertainen määr nykyiseen verrattuna,EEEEEEEEEEEEEIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IKINÄ.

    Äänestä

Se kyllä korjaisi Lieksan talous tilannetta tosi paljon kannattaa ottaa mukaan tuokii asia

Äänestä

Ei kuulu Lieksan palstalle millään tavalla! Täällä ei ole rautatientoria!

2Äänestä
  • Hyvinniin liekalaiset asialla, murehtimassa suomemme kultturismiä -suurin mieshän on juuri liekan kasvatteja -siitä liekalle kunniaa SUOMI ENSIN ja MV-lehti.

    Totuuven puollustajat...

    Äänestä

Aloittajalle: Pudasjärvihän on tunnettu hillapaikkakunta, joten he tarvinnevat ympärivuotisia hillanpoimijoita, jotta sato ei jää suolle.
Lisäksi: On teillä Lieksassa todella hyviäkin kunnallisvaaliehdokkaita :)))
Avaan pandoran lippaan ja totean, että Perussuomalaisissakin on sekä nuoria, että naisia ehdokkaina, toisin kuin Nurmeksessa. Ja luottamustoimiin niiin päteviä, että!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ElinvoimaaKuntaan kirjoitti:

Muuttotappiosta kärsivä Pudasjärven kunta on tehnyt periaatepäätöksen jonka mukaan vuonna 2025 vähintään 10% kunnan asukkaista on oltava mamuja.

Hieno periaate jonka mukaan Lieksaan voisi toimia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu