Auttakee miestä mäessä. Noi bhide ja bshow toimii. Mutta kun koitan tuolla mytext_changella lataa tuon vaihto.txt niin ei vaihda tekstiä <p id=myp>:n.
Olen kokeillut monilla eritavolla ja itse tiedoston lataaminen tuntuis onnistuvan, mutta ruutuun se vaan ei tule.
-Lintu
function bhide() {
$(document).ready(function () {
$("#myp").hide();
});
}
function bshow() {
$(document).ready(function () {
$("#myp").show();
});
}
function mytext_change() {
$(document).ready(function () {
$("#myp").load("vaihto.txt")
});
javascript load funktio ei toimi
5
405
Vastaukset
Missä tuota mytext_change()-funktiota kutsutaan?
Mitäkön sääntöjen vastaistaista tossa postauksessa oli?
Siinä siis oli koko html ja javascript koodi?Vanha aihe, mutta ajatonta. Ei koodissa mitään laitonta ole, ihan turvallisuussyistä Suomi24-foorumilla rajoitetaan, että mitä koodia saa käyttää postauksessa ja mitä ei. Tutustu vaikka HTML-injektioon tai SQL-injektioon, niin ymmärrät miksi.
Joku on pistänyt oman esimerkkikoodinsa esim. Pastebin.comiin ja jakanut linkin tänne. Itse tykkään jakaa koodia pilvessä, lähinnä Dropboxissa. Laita vaikka koodisi jakoon Dropboxissa tai Google Drivessa, niin voit saada apua, jos vielä kaipaat sitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27810429IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3327352Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861977Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231731Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut771586Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61531- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762