U18 MM lähestyy ja mukaan lähdössä puolikuntosena pelaajia. On todella upeaa päästä kisoihin, mutta kannattaako 00 ja 99 poikien vaarantaa koko tulevaisuus ja pelata polvet "puudutettuina" ja purkillisella buranaa? Pystyykö tällaiset pelaajat antamaan varmasti kaikkensa koko mm kisojen ajan? Muutenki ihmetyttää miksi mukaan ei valita Suomen päästä selvästi kauden onnistujia nuorten sm-liigasta vaan miinustilasto miehiä. Onko tarkoitus nostaa tiettyjä pelaajia vai pärjätä jenginä ja antaa uusien nuorten tähtien nousta?
Vastaukset 6
- Huoltaja
samat kaverit menee onko missä kunnbossa tahansa
- Tervejarrumies
Nuorten maajoukkueiden valintoja ei kukaan voi käsittää. Liitossa on joku ihme logiikka valintojen suhteen. Esim. kiintiö vuotta nuoremmille, vaikka omassa ikäluokassa olisi kovempia pelureita. U18:ssa on mukana 3 kpl 2000-syntynyttä, vaikka superkovasta 99-ikäluokasta varmasti löytyisi rosteriin jätkiä. Sama juttu U17:ssa. Mutta erityisesti ihmetyttää tällainen pelleily arvokisoissa.
- teräväinenräsänen
Onko -00 pelaajat ollu kisoissa heikompia kuin muut.
- tuttuahuttua
ei puutu kuin moilasen veljekset. neloskenttää ei sitten tsrvittaiskaan.
- onhansevarma
öö 3 ja 4 kentää ei tarviste.
- pläähvaan
U20 kisoissa talvella ihmetelin Suomen joukkueen runsasta alaikäisten määrää. Muiden kärkimaiden jengeissä ei tällaista ollut. U18 pelit oli ihan mukavia, mutta hei......miksi syöttöpeliä, tarkkoja syöttöjä ja huolellisia vastaanottoja, ei enää pidetä missään arvossa. Taisi tätä Tuulolakin kommentoida rivien välistä muutaman sata kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e109505Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410