Lehdestä luin. Uudessakaupungissa asunnot käy kaupan ja talous nousee uusien työpaikkojen myötä. Hämeenkyrön alamäki alkoi kun jätteenpolttolaitos päätettiin jättää tekemättä. Tämän myötä kunnan alueelta on hävinnyt satoja työpaikkoja. Muistakaa kaikki tämä ketkä kirjoititte nimenne adressiin. Ei haise paska enään tarastejärvellä. Kolikoita kilisee kaupungin kassaan ja kansa hymyilee. Jäte on bisnes.
hämeenkyrö on takapajula
kaupunginmiäs
14457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mitä muuta turkuun kuuluu?
Kiitos hyvää,paljon naisia ja viinaa. Sinä taidat vaan tumputtaa siellä kostulan kulmilla.
Tämä on tosi , muistakaa kun äänestätte.
autotehdas luuraa????
Mitähän satoja työpaikkoja on hävinnyt tulemattoman paskanpolttimon myötä? Siis semmoisia, jotka eivät olisi hävinneet joka tapauksessa.
Mitä onnea ja autuutta se paskanpolttimo olisi tuonut biovoimalaan verrattuna?
Työtä pölvästi työtä !! menen takuulla äänestään ja muuten paskaa siellä biovoimalassakin poltetaan, nyt hämeenkyröläiset äänestään
kun yhtään enempää nuppia ei tarvittaisi kun nykyäänkään.
Ja paskalla ja paskalla on eroa.
Jaa et tiedä mitä on työ , no ei voi mitään se on selvää että paska on paskaa ei ole eroo.
työtä kaipaa. Pääasia, etä saan todella hyvää palkkaa.
Vituttaako?
No ei !! Järkeä tunnut kaipaavan !!!!! ÄÄNESTÄKÄÄ
No ainakin selvisi takapajuisuus sitten on, näin pienellä eli turha menneiden muistelu, omien ongelmien ulkoistaminen aina toisen syyksi, koulukiusaajan räkänauruilu faktoja vastaan jne.
Onko sellaista henkilöä olemassa Hämeenkyrössä, joka käyttäytyisi noin.
Hämeenkyrön+sisäsiitoisuuden+ymmärtää.+Uusimpien+tilastojen+mukaan+66%+asukkaista+on+miehiä.+Siitä+n.+10%+on+homoskukkeleita.+Loput+on+siten+naimisissa+serkkujensa+kanssa.
Ikaalisten kanssa... Sori siitä.
Näitä takapajukoita on koko maa täynnä! Mitä ihmettä mainostaa!