Vihaan tätä

Koottuyhteen

Listaan ihmisiä joita en voi sietää missään muodossa: 1. Stalkkaavat ihmiset eli ihmiset joilla ei ole muuta elämää kuin katsoa vieressä olevia ihmisiä. Hyvin ahdistavaa, koska en pidä katsovista ihmisistä varsinkaan niitä jotka tahalleen katsovat koko ajan. Hyvin ahdistavaa varsinkin kun minulla on tietty raja ja tuntemattomista ihmisistä en pidä. Tuntuu, että aina minua katsovat juuri tälläiset vanhat kurpat siinä mielessä ja itse ällöttää heidän läsnäolo. 2. Muuttuneet ihmiset, jotka esittää. Sellaiset jotka eivät ole aidosti iloisia ja ovat vähän olevinaan. Tärkein väline heille puhelin eikä se vierellä oleva ihminen. Elämä heille kuin fantasiaa ilman oikeanlaista näköä elämästä. 3. Ryhmäsyrjijät tai kiusaajat. Jotkut aina korostavat sitä, kuinka joku on niin paljon huonompi kuin toinen. Korostavat omaa itseään ja omaa paremmuttaan tai yrittävät tahalleen syrjäyttää toisen yksinoloon pilkkaamalla. 4. Selkäänpuukottajat tai kaksinaamaiset. Se kiero ihminen jolta saa vain puukkoa selkään joka hetkessä. Aluksi esittää hyvää kaveria ja hetkessä jonkun toisen tullessa paikalle ei enää ole huomaavinaan toista. 5. Räjähtävät ihmiset. Ne ihmiset jotka suuttuvat helposti ja alkavat uhkailemaan kaikesta mahdollisesta. 6. Hiljaiset paskanpuhujat. Riitatilanteessa hiljenee ja puhuu paskaa toisesta toisille sen yhden tietämättä asiasta. Hänen sanoistaan saa tietää vain muiden kautta ei ikinä päin naamaa 7. Lapselliset ja roikkuvat ihmiset. Eivät osaa itse tehdä päätöksiä sillä tavalla miten he oikeasti haluaisivat. Pelkäävät jäämistä yksin. 8. Vanhanaikaiset ihmiset jotka puhuvat pelkkää menneisyyttä 9. Kierot narsistit. Oma napa tärkein ja eivät välitä säännöistä. Voivat tehdä mitä heitä huvittaa ja nauttivat toisen tuskasta. 10. Olen puhunut.

8

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kootutselityksesi

      Eipä jäänyt sulle yhtään ystävää tuon listauksen perusteella. Mitäs näistä itse olet vai oletko kaikkia? Älä ny stna väitä että oot muka tuommosten listauksien ylä- tai ulkopuolella.

      • Koottuyhteen

        On jäänyt moniakin. Itse olen lokeroiva ja varautunut ihminen.


      • Varautunut
        Koottuyhteen kirjoitti:

        On jäänyt moniakin. Itse olen lokeroiva ja varautunut ihminen.

        On hyvä olla. Lokerointia en kannata! Itse olen varautunut mutta en lokeroi ketään.


    • elluhalloyb

      Voi ÄITI sun kans.....
      kyl on elämäs RASKASTA....
      Nauru tekis terää....

    • Aivan asiaa.

    • IhanTerveOlen

      No tapa ne vittu jos ne noin ahdistaa. Tai kasva aikuiseksi. Make Your choice.

    • AikaKivaaRunkata

      Kunpa joku tappaisi ihan saatanasti ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3906
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2310
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1972
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1773
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1491
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1162
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1118
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      107
      1059
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1022
    Aihe