Eli Documents, Downloads, Music, Pictures, Public, Templates, Videos. Turhia kaikki. Koskaan ikinä en ole niitä mihinkään käyttänyt.
Pidän kaikki omat tiedostot Desktopissa. Mistä siirtelen tarpeen vaatiessa kokonaan eri levylle, tai toiselle koneelle.
Miksi turhat kansiot Homessa ?
5
91
Vastaukset
- siksi.että
kaikenlaisia asioita voi tehdä näköjään myös hölmösti.
- vvfdsgfg
On sitten desktoppi täynnä kuvakkeita, rumaa.
- sadhsfhbhsdb
Linuxissa ei desktoppiin laiteta mitään, vaan kaikki on käyttäjän homessa. Parempi tehdä vaikka "varastokansio". Turhat kansiot voi poistaa.
- vaan-ei-homeessa
Homessa se on Desktoppikin : D
Jokaisella omat tapansa. Muistan kun yksi amatoori pelkäsi tiedostonsa kadonneen kun kuvake katosi työpöydältä. Itselläni on niin paljon musiikkia, videoita ja valokuvia, että ne ovat eri levyillä. Home kansiossa lähinnä asetuksia ja pieniä tekstitiedostoja. Koko voi silti olla muutama giga kun monet ohjelmat tallentavat paljon dataa esim. kuvien hallinnan tietokanta. Jako on kuitenkin hyvä oletukseksi ja jokainen voi sitä muokata tarpeiden mukaan. Aloittelija ei kuitenkaan vielä osaa tiedostojen erilaisia oikeuksia ja luoda erilaisia ryhmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424