Kokoomuksen vaalilehti - Rothström?

puutteellinen_esittely

Mikä on ehdokas Rothströmin koulutus ja työ? Kaikkien muiden ehdokkaiden osalta se selviää kokoomuksen vaalilehdestä. Lukee toki yrittäjä/toimitusjohtaja, mutta millä alalla, mikä firma? Mäkkärin on myynyt jo melkein 10v sitten, olisiko tuoreempaa työhistoriaa?

19

2398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IteMäkkäri

      Onko hän Mäkkärin omistaja ?

    • sisäpiiritietoa

      Markko on työtön toimitusjohtaja pöytälaatikko firmassa. Koko perhe laskettelee erikoisesti Vatuskilla, vain yhdellä kausikortilla.

    • kkkunnnioittakaa

      Nyt nyt....jopas alko taas tämä herjaaminen...taitaa olla demareilla jo hätä...koettakaa nyt kaikki rauhoittua ja kunnioittakaa toisianne

    • kommaraidenjäljet

      Sehän oli silkka vale, että kommunismi on joku veljeys, rauha ja tasa-arvo aate. Sehän on valehtelun, nihilismin, herjaamisen ja eriarvoistamisen tyyssija. Mitään hyvyyttä siitä on turha edes etsiä.

    • VoihanValotaulu

      Kova on kaveri vatuskin avustusta puolustamaan.

    • HerraJohtajaHerra

      Voit jotain hommaa alkaa tehdä, vaikkapa paikkaamaan polkupyörän kumeja. Samalla voit nimittää itsesi toimitusjohtajaksi. Oletko silloin semmoinen parempi ja kunnioitettu?

      • titteliton

        Paskanluonnin tj


    • koko.musta

      Missä lautakunnissa ja kaupungin yhtiöissä henkilö mahtaa vaikuttaa?

    • oikeaa.tietoa

      Kertoivat kaverit, että täällä levitellään joitain outoja juttuja minusta.
      Ensin Vattuvuoresta, lapset eivät laskettele yhdellä kausikortilla Vatuskilla, itseasiassa eivät ole juuri ollenkaan tänä vuonna ehtineet käydä laskettelemassa kun on muita harrastuksia. Ja kyllä, kannatan Vattuvuoren avustusta, koska se on hyvä lähiliikuntapaikka.
      Mitä tulee koulutukseen niin pohjakoulutus on laskentatoimen yo-merkonomi jonka lisäksi olen käynyt useita koulutuksia työn ohessa mm. ihan virallisen 3-vuotisen kansainvälisen toimitusjohtaja koulutuksen, joka vastannee nykyisin EMBA-koulutusta.
      Firmani on todellakin myynyt mäkkärin liiketoiminnan jo vuosia sitten, mutta harjoittaa edelleen muuta liiketoimintaa, mutta ei enää ravintolatoimintaa.
      Kannattaa tulla kysymään jos on asiaa niin ei tarvitse täällä arvailla.
      Terveisi
      Markko Rothström
      ps ei kannata vastata minulle tänne mitään kun en itse koskaan tätä palstaa lue.

    • vanhat.meriitit

      Me äänestäjät olemme työnantajia, ehdokkaat työnhakijoita. Tottakai työnantajaa kiinnostaa hakijan ammatti ja koulutus. Kaikki muut sen avoimesti ovatkin kertoneet.
      Minä ainakin haluan antaa ääneni oikealle yrittäjälle enkä millekään "pöytälaatikkoyrittäjälle". Tänään (6.4.) WL:ssä yrittäjien vaali-ilmoituksessa Rothströmin alla mainittu Perheravintolat Oy eli se lähes kymmenen vuotta sitten kuopattu toiminta.

      • meriitit.vanhat.vaiei

        Puuttuuko sisäluku taito???
        "Firmani on todellakin myynyt mäkkärin liiketoiminnan jo vuosia sitten, mutta harjoittaa edelleen muuta liiketoimintaa, mutta ei enää ravintolatoimintaa."

        se on sit eri asia kenelle äänet antaa


    • katumuspillerit

      Valheella ei pitkälle pötkitä.

    • ÄäniToisaalle

      Joo, ei jatkoon.

      Akkutehtaan puolustaminen tyyliin "joskus vaan riskit realisoituu ja se on normaalia yritystoimintaa jne. " oli viimeinen niitti.

      Kyseessä kuitenkin veronmaksajien rahat, joita monet itseään yrittäjinä pitävät tuntuvat pitävän itsestään selvänä yritystoimintaan kuuluvana tulona.

      • UuttaVerta

        ÄäniToisaalle. Älä missään nimessä äänestä kyseistä, asiathan saattaisivat jopa muuttua...pieksut sentään sehän olisi ihan hirveetä! Pysyttele vaan niissä joita aina oot äänestäny ja valita kun homma ei toimi.
        Itse en tunne kyseistä, mutta olen seuraillut tekemisiä perusturvan lautakunnassa. Oikella paikalla on siellä ja pistänyt hanttiin järjettömissä asioissa. Ikävä kyllä niitä on riittänyt muutaman viime vuoden aikana. Aion äänestää ja juuri tästä syystä.


    • pelle.miljoona

      Olen lukenut kyseisen lautakunnan pöytäkirjoja ja tilanne on se, että kyseinen kaveri nostaa vain kokouksesta tulevan palkkion. Aivan samoin, hänen mielestään voidaan jakaa akkutehtaalle miljoonia ja se on yrittämisessä normaalia,

    • omaetuensin

      Uskomattoman härskiä menoa. Poliitikot palkkaavat toisiaan ja kuvittelevat oikeasti ettei kukaan huomaa ja välitä mitään. Katsokaa WL 31.1.2016.Miten tässä pitäisi menetellä ja mistä apua? Pakkohan asiasta vastaavat olisi saada vastaamaan teoistaan.
      -Janne Kuronen jätelaitoksen Projektipäällikkö, niin se vaan ambulanssi kuski pärjää paremmin hommissa johon tällä kylällä olisi kavereita joilla vuosikymmenien ihan oikeaa kokemusta projekteista!
      -Pia Hedman TYP koordinaattori, sosiaali alan työntekijä työllistämistä edistävän moniala palvelun koordinaattori??? Ei hyvänen aika!
      -Juha Soininen "aluevastaava", niin härskiä ettei voi edes kommentoida...
      -Minna Selkomaa koulutoimen projektipäällikkö, hienosti opettajan ammatista tohtorin koulutusta vaativaan tehtävään!
      -Kati Hynninen

      Pieni vinkki varkauden nuorisolle. Ei täällä kannata hakea hyviä arvosanoja ja raataa yliopistossa vuosikymmentä vaan pyrkiä kunnanhallitukseen niin vain taivas on rajana.

    • eipaskatyypeille

      Just tän tyypin takia en kokoomusta äänestä, epärehellinen tyyppi. Kepulla siis. Moni muukin on samaa mieltä, kokoomuksen mustis.

    • Anonyymi

      Rothströmin puuhat olisivat oltava julkisia kun luottamustehtävissä toimii.

    • Anonyymi

      Rothström saisi paljon enemmän kannatusta kun rehellisesti itsestään kertoisi. Olisi äänestäjiä kohtaan reilumpaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4188
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2731
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2232
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1883
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1400
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      65
      1310
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      132
      1270
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe