Hei,
Olen 26-vuotias nuori nainen Helsingin Töölöstä. Olen kuullut useilta vanhemmilta, kuinka hyvää voisi tehdä oma aika, vapaailta tai pitkästä aikaa pidemmät yöunet.
Ajattelin, että nykyisen sairaanhoitajan työn työaikojen puolesta voisin tarjota vanhemmille mahdollisuuden hengähtää hetkisen ja vaikka sijoittaa aikaa parisuhteeseen tai ystävyyssuhteisiin esimerkiksi iltaisin ja yön yli ilta-aamupäivän ajaksi. Hoito voi halutessasi tapahtua myös kotonani, jolloin vanhempi saa viettää omaa aikaa kotona, tai voin tulla teille lastenhoitajaksi. Olen ollut MLL:n lastenhoitajana 7 vuoden ajan ja saanut perheiltä todella hyvää palautetta.
Jos itselläni olisi jo lapsia, en uskaltaisi tavata suomi24-palstan tuntematonta henkilöä. Laitan email-osoitteeni alimmaksi. Mikäli otat yhteyttä siihen, kuulisin mielelläni lisää perheenne toiveista. Voin halutessasi sitten antaa MLL:n yhteystietoni ja rekisteröitymällä ilmaiseksi www.mll.fi, pystyy sitä kautta halutessaan varmistamaan henkilöllisyyteni. Puolestani hinta voidaan sopia MLL:n normaalituntihintaa kohtuullisemmaksi. Esimerkiksi sinällään edullinen MLL:n 8,2€/h tarkoittaisi klo 18-11 ajasta 139.4€, eli melko paljon perheelle. Toki myös e-mailin ja puhelun/tutustumistapaamisen kautta voimme suoraan sopia tutustumisesta ja lastenhoidosta.
Mikäli koet, että teidän perheenne voisi kaivata jossain vaiheessa tulevaisuudessa kokenutta lastenhoitajaa alueilla Helsinki-Vantaa-Espoo-Kauniainen-Kirkkonummi-Kerava, tai näiden lähiseudulta, voimme halutessanne tutustua ja katsoa aikataulujamme. Ensin voi toki olla hyvä tutustua lasten kanssa esimerkiksi lyhyemmällä hoitokerralla tai tutustumistapaamisessa esim. leikkipuistossa päivä- tai ilta-aikaan, etenkin jos lapsi/lapset ovat pieniä.
Sähköpostia laittamalla et vielä sitoudu mihinkään. :) Parhaiten olen käytettävissä loppuillasta ja yön yli ajoille, mutta voimme arkivapaapäivistäni ja työajoista riippuen tarvittaessa katsoa lisäksi myös muita hoitoaikoja.
Yt. Anna, email: [email protected]
Ilta- ja yön yli hoitoa perheen kotona/kodissani
Luonnonystävä90
0
206
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M317014Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1073775Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453733KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501951Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331820Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e401807- 771233
Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn241145Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https51132Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj281117