Hei,
Olen 26-vuotias nuori nainen Helsingin Töölöstä. Olen kuullut useilta vanhemmilta, kuinka hyvää voisi tehdä oma aika, vapaailta tai pitkästä aikaa pidemmät yöunet.
Ajattelin, että nykyisen sairaanhoitajan työn työaikojen puolesta voisin tarjota vanhemmille mahdollisuuden hengähtää hetkisen ja vaikka sijoittaa aikaa parisuhteeseen tai ystävyyssuhteisiin esimerkiksi iltaisin ja yön yli ilta-aamupäivän ajaksi. Hoito voi halutessasi tapahtua myös kotonani, jolloin vanhempi saa viettää omaa aikaa kotona, tai voin tulla teille lastenhoitajaksi. Olen ollut MLL:n lastenhoitajana 7 vuoden ajan ja saanut perheiltä todella hyvää palautetta.
Jos itselläni olisi jo lapsia, en uskaltaisi tavata suomi24-palstan tuntematonta henkilöä. Laitan email-osoitteeni alimmaksi. Mikäli otat yhteyttä siihen, kuulisin mielelläni lisää perheenne toiveista. Voin halutessasi sitten antaa MLL:n yhteystietoni ja rekisteröitymällä ilmaiseksi www.mll.fi, pystyy sitä kautta halutessaan varmistamaan henkilöllisyyteni. Puolestani hinta voidaan sopia MLL:n normaalituntihintaa kohtuullisemmaksi. Esimerkiksi sinällään edullinen MLL:n 8,2€/h tarkoittaisi klo 18-11 ajasta 139.4€, eli melko paljon perheelle. Toki myös e-mailin ja puhelun/tutustumistapaamisen kautta voimme suoraan sopia tutustumisesta ja lastenhoidosta.
Mikäli koet, että teidän perheenne voisi kaivata jossain vaiheessa tulevaisuudessa kokenutta lastenhoitajaa alueilla Helsinki-Vantaa-Espoo-Kauniainen-Kirkkonummi-Kerava, tai näiden lähiseudulta, voimme halutessanne tutustua ja katsoa aikataulujamme. Ensin voi toki olla hyvä tutustua lasten kanssa esimerkiksi lyhyemmällä hoitokerralla tai tutustumistapaamisessa esim. leikkipuistossa päivä- tai ilta-aikaan, etenkin jos lapsi/lapset ovat pieniä.
Sähköpostia laittamalla et vielä sitoudu mihinkään. :) Parhaiten olen käytettävissä loppuillasta ja yön yli ajoille, mutta voimme arkivapaapäivistäni ja työajoista riippuen tarvittaessa katsoa lisäksi myös muita hoitoaikoja.
Yt. Anna, email: [email protected]
Ilta- ja yön yli hoitoa perheen kotona/kodissani
Luonnonystävä90
0
273
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393850Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362974Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91882Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa61616Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23741