Vain tyhmät äänestää

Vain tyhmät äänestää ja hyväksyvät jo äänestystilanteessa tulevansa petetyksi ja kusetetuksi. Äänestäminen on "kansalaisvelvollisuus" Tuo on täyttä potaskaa.
Ne jotka saavat kierosta politiikasta leipänsä, vinkuvat äänestäjien perään.
Järkevä ja fiksu kansalainen jättää äänestämättä ja osoittaa sillä mielipiteensä, että tässä maassa menee kaikki päin peppua. Maassamme vallitsee poliittinen diktatuuri, ei demokratia. Poliitikkoja varten tulee säätää laki, jonka pohjalta voidaan tuomita poliitikkoja petoksesta ja valheista vankeuteen ja korvauksiin aiheuttamastaan vahingosta.
Tässä maassa poliitikot hallitsevat valheilla ja petoksilla. JA TYHMÄ KANSA USKOO

Ole järkevä ja näytä näille äänestyksille peppua. Se on ainoa järkevä tapa saada tämän maan asiat kuntoon.

SUOMI KUNTOON ALKAA ÄÄNESTÄMÄTTÖMYYDELLÄ !

Kuntavaalit aivan täyttä skeidaa. Vain tyhmät äänestää, näin on !!

1

176

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nukkuviin

      Suurimmalla todennäköisyydellä äänestysaktiivisuuteni katkeaa kolmen vuosikymmenen jälkeen tänä vuonna.

      Olihan sitä kaikennäköistä. Puolueita laidasta laitaan. Lopuksi paljastunut, että tuli vuosikymmenten saatossa äänestäneeksi selkäänpuukottajia, oman edun tavoittelijoita, suoranaisia valehtelijoita ja takinkääntäjiä.

      Katson aiheuttaneeni kansakunnalle enemmän vahinkoa kuin hyötyä, joten eiköhän tämä sitten ollut tässä.

      Sitäpaitsi ei tarvitse enään valehdella pankissa. Sielähän säännöllisesti tivataan poliittisesta aktiivisuudesta, muttei tarkkaan asiakkaalle määritellä, että mitä sillä tarkoitetaan.

      Jos pankit haluavat poliittista sitoutumattomuutta hyvän asiakkaan määritelmäksi niin mikä ettei. Ei silmäkään rävähdä kun jätän äänestämättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2037
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1072
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      94
      772
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      123
      747
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      717
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      675
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      60
      644
    Aihe