Pullaa ja kahvia konsensus

Atte Jääskeläinen ja Lauri Kivinen ovat tainneet onnistua karsimaan älykkään aineksen (kriittiset rikkaruohot) ja jättämään Maan Tavan mukaiset taimet kasvamaan?

Sen verran moni ohjelma on latteuden juhlaa.
20227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kenen leipää syöt sen...?

Äänestä

Ylen johto voitais uusia kokonaisuudessaan. Varsinkin Atte Jääskeläinen ja Ville Vilen pois ja heti.

Äänestä

Noin Viikon Uutiset on terävä ja sivaltaa Maan Tapaakin hienosti

Äänestä

Molemmat ovat täysiä turhakkeita.Kuinkahan monta hyvää toimittajaa vielä lähtee kun ei kestä katsella noita turhakkeita?

Attehan on täysin Sipilän talutusnuorassa oleva poju!

Äänestä

Miksi lampaat sitten maksaa YLE veronsa?

Äänestä

Mikä ihmeen kamppania ylellä on menossa,tuota ukkolan naamaa näytetään jokaohjelmassa, uutisvuoto jäi katsomatta kun tuo nassu näkyi siellä

Äänestä

Atte toteuttaa salaista Maan Tavan agendaa herrojensa ohjeitten mukaisesti?

Äänestä

Ylen reportaasit kiinalaisen diktaattorin vierailusta ja median vaimentamisesta asiallisia?

Äänestä

Kyllä taas perjantai ilta meni murheeksi kun pressiklubi oli peruutettu kun
Tukholman terrori-iskua piti juuri silloin selostaa vaikka edelliset ohjelmat
olisi aivan hyvin voinut peruuttaa kun olivat vielä uusintoja mutta ei ja heti
perään oli uutiset ja samat asiat oli taas esillä.Kyllä Jääskeläinen ja Kivinen
saisivat siirtyä käpyjen keruu hommiin sillä ylen ohjelmapolitiikka on ihan
perseestä koska monelle pressiklubi on ainut ohjelma jota he katsovat tele-
visiosta.

Äänestä

Pressiklubi Stillerin vetämänä on fiksu ja jopa viisas.

Äänestä

Atte Jääskeläinen on kaukana Sipilän nuorasta. Päinvastoin.

Kohun saanessa asiassa AJ kertoi Pressiklubissa, että
- Sipilän Terrafamea koskeva uutinen luettiin pääuutisissa
- Sipilän Terrafamea oli käsitelty tämän jälkeen yhteensä 4 päivänä peräkkäin uutis- ja ajankohtaisohjelmissa
- Sipilä oli perjantaina s-postissa ilmaissut oikeutensa saada antaa vastine hänestä kielteisesti käsitellyille asioille, mutta AJ ei lähettänyt nopean toiminnan haastattelupartiota tekemään haastattelua.

Mikään em. asioista ei puolla, että AJ olisi toiminut Sipilän tahdon mukaisesti ja estänyt Terrafamen asioiden esilletuloa.

AJ teki päätöksen, että Sipilää on jo tarpeeksi tästä aiheesta simputettu ja lisäohjelmien teko lopetetaan.

Vasemmistoliitto ja äärivasen vihreät keksivät, että tästähän saadaan kova skuuppi ja pestään puhtaaksi YLEn yksipuolista edellämainittujen vasurien suvaitsemista syyttämällä YLEä Sipilän mediaksi.
Asia siis käännettiin ympäri.

Tämä vasurien hyökkäys näytti tulevan yllätyksenä AJ:llekin. Aate oli valmis vaarantamaan parhaimman tukijansa AJ:n aseman YLEssä ja tarvittaessa uhraamaan hänet, jotta YLEn vasurisuuntaus häivytetään kansan tietoisuudesta.
Asioita ei kuitenkaan päästetty siihen pisteeseen asti.

Äänestä

Hienoa, että Maan Tapa osallistuu täällä ja paimentaa soraääniä Atten hengessä:)

Äänestä

Atte J tunki itsensä taustalle kunnallisvaalilähetyksen haastatteluissa...vyörytys jatkuu.

Äänestä
  • Niin+oli,+mutta+naamasta+näkyi,+että+oli+vähän+alakuloinen,+kun+ei+vihreiden+kannatus+räjähtänytkään+tuonne+25-35%+paikkeille+vaan+jäi+12%:iin+vaikka+Atte+on+vuosikausia+tehnyt+vihreiden+eteen+töitä+käyttäen+Ylen+uutis-+ja+ajankohtaistoimitusta+omana+välineenään.Suurin+osa+kansaa+on+sentään+tolkuissaan+eikä+halua+kommunismia.

    Äänestä

Maan Tapa voitti taas?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viisauseiasumeissä kirjoitti:

Atte Jääskeläinen ja Lauri Kivinen ovat tainneet onnistua karsimaan älykkään aineksen (kriittiset rikkaruohot) ja jättämään Maan Tavan mukaiset taimet kasvamaan?

Sen verran moni ohjelma on latteuden juhlaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu