EU:n kehityksen alkutaival

Brittien lähteminen EU:sta voi olla hyvä asia EU:n kehityksen kannalta.

EU:n ulkopuolinen vaikuttaja vaatii EU:lta asioita, joita ei EU:n sisällä saada aikaan.

Siksi Britannian ja EU:n etujen mukaista on vaalia kehityksen tietä kohti parempaa Eurooppaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmaan asia on noin EU:n edun mukaan? MUTTA Euroopan ja sen kansojen edun mukaan koko epäonnistunut EU-projekti tulee lopettaa!

Äänestä

EU:ta tulee kehittää. Se on ainoa toivomme Euroopan menestymiseksi.

Eriseuraisuus johtaa vain keskinäiseen kilpailuun, eripuraisuuteen ja jopa sotiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EU-politiikka kirjoitti:

Brittien lähteminen EU:sta voi olla hyvä asia EU:n kehityksen kannalta.

EU:n ulkopuolinen vaikuttaja vaatii EU:lta asioita, joita ei EU:n sisällä saada aikaan.

Siksi Britannian ja EU:n etujen mukaista on vaalia kehityksen tietä kohti parempaa Eurooppaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu