Muistittehan käyttää äänioikeuttanne? Itse olen turtunut politiikkaan, väsynyt kysymyksiin, jotka eivät saa koskaan vastausta - synnyttävät vain uusia kysymyksiä. Toisaalta kaikissahan meissä jotain vikaa on, ei ole täydellistä ihmistä.
Viisas vanha heprealainen sananlasku. ”Toisten viat laitan etutaskuihin, omat viat takataskuihin”.
:).
Mukavaa viikonloppua kaikille!
5
222
Vastaukset
- kaikkiohikiitävää
Aika kiiltävää olla terveempi kuin pukki tullakseen lihavammaksi kuin pässi.
- EiTartteTullaUudestaan
Kyllästyin tänään koko vaaleihin kun taas oli ehdokkaiden naamojen kuvilla olevia tärkeily mainoksia posti täynnä.
Tuli jotenkin "olen rikas, menestyjä, mainostan menestystäni naamallani. Äänestäkää minua koska naamani tuli kylään kotiisi. Haluan tärkeillä vuoden sukulaisille ja tuttavalleni "virallani" "
Teennäistä paskaa. Jos äänestän niin valitsen jonkun "vähäosaisemman" ehdokkaan jolla ei niin menestynyt elämä jolla ylpeillä teekutsuilla!
Joku joka ei lyki naamaansa asuntoon sisälle kutsumatta
Joku jota kiinnostaa oikeesti muukin kuin itsensä mainostus - itsessähäneivikaaolekaan
Virvon varvon vasta viikon päästä...:))) Ja totta se on että yleensä vieraitten viat huomioidaan jne...
- hyvääviikonloppuakin
kaikille vaan
- tuuletuspelaa
Hyvää viikonloppua Onniille ja kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot953761Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe443091- 792997
- 192795
- 282714
- 522422
- 192177
- 602088
- 581886
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121838
