Ah, Versace Man eau Fraiche

partavesi saapui... Fantastinen tuoksu. Kesäinen, raikas, klassinen, miehekäs....

Sitruunaa, bergamottia, ruusupuuta ja ruusua, sekä puisia ja mausteista vivahteita pohjalla. Erinomainen, 5/5!
121067
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuulostaa hyvän tuoksuiselta, itse tykkään Eau de toilette Diorin Homme Sportista, siinäkin on sitruunan tuoksua ;)

Äänestä

Itse hemmottelin kerran itseäni ostamalla miss dior- hajuveden, maksoi 90 euroa mutta kerrankos se kirpaisee. Tosin se on kallein hajuvesi(perus duunarin palkalla) jonka olen ostanut, olen kyllä sen jo kuluttanut loppuun aikoja sitten ja oli todella riittoisaa! Ostaisin kyllä uudestaankin mutta ei noita ihan jokapäivä ostella noin kalliita.

Äänestä
  • Voi mulla olis hyllyssä käyttämättömänä pullo Dioria. Laivalta ostin mutta en tykännytkään...

    Äänestä

Kuulostaa hyvältä. Tekisi mieli päästä nuuhkaisemaan ;)

Äänestä

Kuulehan syvällinen mies..Sinussa on jotain koskettavaa kaikkine ostoinesi.
Puhuttelet jotenkin...
Hyvää yötä.

Äänestä

Mutta äsken ostin grillihiiliä aivan sairaasti, ja lihaa ihan sikana. Varmaan lähemmäs pari kiloa. Erilaisia lihoja!

On fantastinen tuoksu tuo minkä ostin.

Äänestä

Eikä maksa kuin 40€! Köyhää.

Äänestä
  • Hieman vähemmän, kun sain hyvän diilin. Kolmisen kymppiä.

    Äänestä

Ruusu ei ole miehekäs tuoksu, se on ällöttävän imelä venäläis-lähi-itämainen teryleenituoksu.

Äänestä

Itse asiassa ruusu on perinteinen miestentuoksu esimerkiksi Britanniassa. Parhaimmissa miesten hajuvesissä on usein ruusua. Joitakin olen itsekin käyttänyt. Ruusu yksistään on aika huono miesten tuotteissa, mutta jos se sekoittuu muihin, kuten sitrukseen, niin se on erittäin hyvä lisä.

Äänestä

Itse asiassa tämä Versace Man eau Fraiche kuuluu kategoriaan "aquatic", eli se on näitä enemmän tai vähemmän merellisiä ja raikkaita miesten tuoksuja. Tunnistaa pullojen sinisestä tai vihreästä väristä. Siinä vaan on aika kivasti muitakin juttuja, mikä tekee siitä niin hyvän. Samaa tasoa melkein kuin Acqua di Gio, tai Dior Allure Homme Sport.

En ole ihan EDT hajuvesiä ostanut yli vuoteen, koska niitä mulla jo on.

https://www.fragrantica.com/perfume/Versace/Versace-Man-Eau-Fraiche-644.html

Äänestä
  • Seksikäs pullo...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Syvällinenmies kirjoitti:

partavesi saapui... Fantastinen tuoksu. Kesäinen, raikas, klassinen, miehekäs....

Sitruunaa, bergamottia, ruusupuuta ja ruusua, sekä puisia ja mausteista vivahteita pohjalla. Erinomainen, 5/5!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu