Mikä on Timo Soini arvostelemaan muita

Persut vastustavat muita ihmisiä, niin suomalaisia ei persuja kun ulkomaalaisia monista syistä, yksi on ulkonäkö. Teemme pari tarkennusta.

Ei pakolaisissa ole varmasti yhtään niin iljettävää kuin on Iso Iljetys, Timo Soini.
Oikeat työtätekevät suomalaiset ovat enemmän kuin tarpeikseen saaneet näistä perussuomalaisista, pölhöpersuita.
Miten voi ihminen olla niin iljettävä sekä ulkonäöltään että puheiltaan ja varsinkin toimintatavoiltaan kuin tämä toisia ihmisiä nimittelevä ja jatkuvasti valehteleva kahdelle jalalle nostettu sika.
Ennemmin 10 tai vaikka 100 pakolaista kuin yksi, siis yksi Ison Iljetyksen opetuslapsi, suomalainen persussuomalainen.
Ison Iljetyksen, Timo Soinin, koko poliittinen ura perustuu ja on rakennettu valehtelemiselle, puolitotuuksien laukomiselle ja ankaraan vihan, kaunan ja kateuden rakentamiselle kansanryhmien ja yksilöiden välille.
Ei Iso Iljetys niin tyhmä ole, että uskoisi omia juttujaan, mutta missään muussa puolueessa ei hän olisi päässyt esille. Hänen vihan lietsontansa menee läpi kaikista tyhmimpiin ja täysin tietämättömiin ja sitten sellaisiin yhdenasian miehiin kuten Soinin pilkkaamiin "yliopistomiehiin", kuten Halla-Aho on.
Sampo Terho on heikkohermoinen äärioikeistolainen joka uhkasi pakkolakien aikaan "vielä kovimmilla toimilla" palkansaajia ellei Pakkolakeja hyväksytä! Hän esitti jopa Työehtosopimuksien lain suojan poistamista! Työmies Matti Putkonen riensi värikkäästi kertomaan ettei perussuomalaiset sellaista esitä eivätkä hyväksy, vaikka yksi pölhöpersu oli hullun kiilto silmissä juuri niin esittänyt, tai oikeastaan vaatinut.

0

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

        Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
        Maailman menoa
        146
        4691
      2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

        Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
        Maailman menoa
        204
        3920
      3. 211
        3147
      4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

        Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
        Maailman menoa
        109
        3009
      5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

        Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
        Maailman menoa
        71
        2813
      6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

        Nyt on syytä lopettaa irvailu.
        Maailman menoa
        121
        1650
      7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

        Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
        Maailman menoa
        8
        1600
      8. 60
        1306
      9. Aitolehti Capital

        HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
        Kotimaiset julkkisjuorut
        247
        1156
      10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

        Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
        Maailman menoa
        141
        1101
      Aihe