Keskuslukkoongelma E 34

Mikäs kumma tuli!.Keskuslukko teki tenkkapoon ja halvaantui täydellisesti.Missäpäin tässä mallissa on kekuslukon ohjausboxi,epäilen vikaa siinä.onko kellään sattunu tällaista brobleemaa eteen?Mistä kannattais alkaa vikaa tutkiin?
3494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Takapenkin altahan se boksi löytyy. Se ohjaa vähän muutakin autossa, kuin pelkästään lukkoja.

Epäilisin, että vika on kuitenkin muualla kuin tuossa boksissa. Millainen vika se on?

http://www.btcf.fi/forum/search.php?searchid=61434

Btcf:n foorumilta löytyy haulla juttua aiheesta.

Äänestä
  • Keskuslukko on täysin pimee,ei mitään eloa.Myös sähköiset lasinnostimet menivät samaan aikaan mykäksi,keskikonsoliin jossa lasinnostimen katkaisimet on pimeni myös.Sulakkeet on katsottu ja ne ok.Takapenkin alta löytyi kaksi videokasetin kokoista boxia,kumpi niistä ohjaa keskuslukkoja?

    Äänestä

Tarkasta onko sulake palanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bemu 518-90 kirjoitti:

Mikäs kumma tuli!.Keskuslukko teki tenkkapoon ja halvaantui täydellisesti.Missäpäin tässä mallissa on kekuslukon ohjausboxi,epäilen vikaa siinä.onko kellään sattunu tällaista brobleemaa eteen?Mistä kannattais alkaa vikaa tutkiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu