Olen jonkun verran traumatisoitunut

Kiusaamisesta/väärin kohtelusta mitä olen kokenut aikuisena. Minua on nöyryytetty, pilkattu ja kohdeltu epäoikeudenmukaisesti. Ihmisarvo tavallaan viety. Itsetunto palasina. Tätä ne pahimmat tekijät on varmaan halunneet.
7231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minua on kiusattu lapsena ja aikuisena, aina joku ihminen on ollut kimpussa.

Onhan se raskasta. Siinä oppii pitämään ovet kiinni.

Äänestä

Minusta tuntuu välillä että en ole edes ihminen vaan olen joku olio tai räsynukke jolle saa tehdä ja sanoa mitä vaan. Tuntuu että kaikki purkaa minuun kaikki patoutumansa, että minuun on jotenkin helppo ja "luvallista" purkaa kaikki.

Äänestä
  • Oleko kiltti ihminen?
    Kun on oikein kiltti ja hyvä ihminen niin aina löytyy joku joka ilkeilee ja ottaa sinut hampaisiinsa.
    Sinun pitää opetella antamaan takaisin, niin että ilkiöt kaikkoavat.

    Äänestä

  • einemuutenlopeta kirjoitti:

    Oleko kiltti ihminen?
    Kun on oikein kiltti ja hyvä ihminen niin aina löytyy joku joka ilkeilee ja ottaa sinut hampaisiinsa.
    Sinun pitää opetella antamaan takaisin, niin että ilkiöt kaikkoavat.

    Niin olen koittanutkin antaa takaisin, mutta en jaksaisi. Haluaisin vain että ne lopettaisivat.

    Äänestä

  • Onhan se loputon tie, varmaan helpointa äänestää jaloilla?

    Aika vaikea uskoa että joku joka kiusaa lopettaisi sen vuoksi että saa takaisin, luultavasti tilanne vaan pahenee?

    Äänestä

Voi voi vai "kiusaajat" tyttöystävä kävi oventakana eikä se avannu ku pani suo huoraa. Kaikkea se mies sepostaakin ja kaikki sen naiset uskoo kaiken. Oon ikkunasta seurannu niin tiiän sillä käy eri naisia joka viikonloppu. Siks se ei avaa. Pysykää siitä kaukana saatte vaan siemuunne haavoja.

Äänestä
  • Siinä yksi tolvana. Heti tikkana räksyttämässä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lapsenaeikiusattu kirjoitti:

Kiusaamisesta/väärin kohtelusta mitä olen kokenut aikuisena. Minua on nöyryytetty, pilkattu ja kohdeltu epäoikeudenmukaisesti. Ihmisarvo tavallaan viety. Itsetunto palasina. Tätä ne pahimmat tekijät on varmaan halunneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu