Moi! Minkälainen paikka Kirjonurmi on? Ovatko kesäleirit kivoja? Mietin nimittäin leirille menoa... Minkälaista ohjelmaa leireillä on (onko uittoa, ilman satulaa, maastoa yms.) ? Onko opetus hyvää, entä onko ponit/hevoset kivoja? Ja minkälaiset tilat tallilta löytyy? Kuinka paljon yhdellä leirillä on porukkaa, minkä ikäisiä leiriläiset ovat? Kiitos jo etukäteen vastauksista!
Kirjonurmen kesäleirit?
4
1487
Vastaukset
- Kirjonurmi
Kamala paikka, leirit huonoja, ohjelma surkeaa, opetus vanhanaikaista, ponit/hevoset laiskoja, tallit epäsiistejä, leirillä yleensä 2, ikähaarukka 10-71 vuotiaita.
- googlehelppii
Heidän sivustonsa mukaan
"Ratsastusleirit ja kesäkurssit
Kesäisin järjestämme perinteisiä ratsastusleirejä sekä kesäkursseja.
Leiriohjelma laaditaan yhdessä leiriläisten kanssa maanantaina ensimmäisen ratsastustunnin jälkeen. Kaikilla leireillä käydään maastossa, ja halukkaat pääsevät hyppäämään. Myös ratsastusmerkkejä on mahdollista suorittaa. Leirille voit osallistua myös omalla hevosella, jolloin leirihinta on sama.
Leirillä ratsastetaan päivittäin kaksi 60 minuutin ratsastustuntia, ja pidetään teoriatunti. Teoriatuntien aiheet sovimme yhdessä. Suosittuja vaihtoehtoja ovat olleet muun muassa irtohypitys, letitys, juoksutus, ratsastuksen teoria ja poniagility. Hevosia pääsee myös hoitamaan paljon. Jos ilmat ovat edes jotakuinkin lämpimät, lähdemme järveen polskuttelemaan.
Leirihintaan kuuluu täysihoito: majoitus kahden hengen huoneissa, aamupala, kevyt lounas, päivällinen ja iltapala." - Leiriläinennnn
Olin viime kesänä leirillä siellä.Mukava paikka mutta opetus vähän huonoa ja hevosia kuoli juuri muutama pois ja loput eivät kauhean hyviä ole.Leiriasumus kai homeessa ja vesi maistuu ihan selvästi raudalta. Muuten ihan kiva.
- Anonyymi
Siis ihan sika kiva paikka!! On uittoa, jos kelit sallivat, ilman satulaa menoa ja ihana yö maasto!! Leiritulat kivoja, ainut huono puoli on suihku, se vähän kämänen. On siellä telkkaria ja keittiö, luksusta! Ihan kivaa opetusta hepat parhaita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka782464- 671435
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww811301EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79895
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19890- 54763
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta98736Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe29731- 30686