Kirjonurmen kesäleirit?

heppahöperö13

Moi! Minkälainen paikka Kirjonurmi on? Ovatko kesäleirit kivoja? Mietin nimittäin leirille menoa... Minkälaista ohjelmaa leireillä on (onko uittoa, ilman satulaa, maastoa yms.) ? Onko opetus hyvää, entä onko ponit/hevoset kivoja? Ja minkälaiset tilat tallilta löytyy? Kuinka paljon yhdellä leirillä on porukkaa, minkä ikäisiä leiriläiset ovat? Kiitos jo etukäteen vastauksista!

4

1525

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirjonurmi

      Kamala paikka, leirit huonoja, ohjelma surkeaa, opetus vanhanaikaista, ponit/hevoset laiskoja, tallit epäsiistejä, leirillä yleensä 2, ikähaarukka 10-71 vuotiaita.

    • googlehelppii

      Heidän sivustonsa mukaan
      "Ratsastusleirit ja kesäkurssit

      Kesäisin järjestämme perinteisiä ratsastusleirejä sekä kesäkursseja.

      Leiriohjelma laaditaan yhdessä leiriläisten kanssa maanantaina ensimmäisen ratsastustunnin jälkeen. Kaikilla leireillä käydään maastossa, ja halukkaat pääsevät hyppäämään. Myös ratsastusmerkkejä on mahdollista suorittaa. Leirille voit osallistua myös omalla hevosella, jolloin leirihinta on sama.

      Leirillä ratsastetaan päivittäin kaksi 60 minuutin ratsastustuntia, ja pidetään teoriatunti. Teoriatuntien aiheet sovimme yhdessä. Suosittuja vaihtoehtoja ovat olleet muun muassa irtohypitys, letitys, juoksutus, ratsastuksen teoria ja poniagility. Hevosia pääsee myös hoitamaan paljon. Jos ilmat ovat edes jotakuinkin lämpimät, lähdemme järveen polskuttelemaan.

      Leirihintaan kuuluu täysihoito: majoitus kahden hengen huoneissa, aamupala, kevyt lounas, päivällinen ja iltapala."

    • Leiriläinennnn

      Olin viime kesänä leirillä siellä.Mukava paikka mutta opetus vähän huonoa ja hevosia kuoli juuri muutama pois ja loput eivät kauhean hyviä ole.Leiriasumus kai homeessa ja vesi maistuu ihan selvästi raudalta. Muuten ihan kiva.

    • Anonyymi

      Siis ihan sika kiva paikka!! On uittoa, jos kelit sallivat, ilman satulaa menoa ja ihana yö maasto!! Leiritulat kivoja, ainut huono puoli on suihku, se vähän kämänen. On siellä telkkaria ja keittiö, luksusta! Ihan kivaa opetusta hepat parhaita!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      107
      730
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      685
    3. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      19
      660
    4. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      629
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      557
    6. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      526
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      525
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      50
      519
    9. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      499
    10. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    Aihe