krouvi kiinni?

mehtäkylänsonni

ei päässy laauantaina kaljalle krouviin ku luki että toistaseks suljettu??

näkkyy olevan protestilistalla ravintola ja kevväämmällä ollunna paljon puutteita verojen maksussa ja ilimotuksissa!

mitä kekkulin peliä se semmonen on?

paljasjalkaset kusamolaiset tullee tänne kokkeilee siipiään vaan huonostihan siinä käy...

onneksi on vielä mettäkylän baari ja josna kirkolle eksyy niin herkon baari. joku roti!

11

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sukusiitos

      Vitopää mikä vitopää, voiko siltä mitää fiksua oottaakaa

    • voivoihan

      Niinhän se on rahat loppuu Ja onkohan kiinni palvelun laadussa?
      Samoin jessi epäilen että liikettä ei ole enää Taivalkoskella kahden vuoden kuluttua

    • e.lepistö

      näkkyy "naapurillahi" olevan veroja maksamatta.......

      melekosta touhua ja sakkia!

    • pelexx

      Niinpä niin! Ne verot ja verot! Nehänne ne ku olis muistettava maksaa ajallansa ja tietenki kaikki muutki kulut. On siellä tapiksella näkkyy muillaki veroja rästissä. Silti koitetaan ellää ja ollaan ku roisokset ja tehhään töitä ommaan lukkuun!

    • rehtipeli87

      sais verottaja lyyä luukut kiinni kaikilta koijjareilta!

    • koillismaantyttö

      Tämmösillä ajatuksilla ja kommenteilla nujerretaan kaikki yrittäjyys kunnassamme. Pikkusen positiivisuutta kehiin hei haloo!

    • Eiköstäkellääootietoa

      Vittuiliko omistaja liikaa paikallisille vai miksi se on kiinni??

    • heese

      Ei tänne pidä perustaa mitään hemmetin kaljakuppiloita, sillä kuka hiisi sitä kehtovaa lipittää sitä kaljaa yösyvännä jossain räkälässä. Sitähän kalijoo soapi ihan tarpeeksi ossuuskaupasta. Annanpa hyvän vinkin, mikä kannattais perustaa, mutta ei se taida yksityiseltä onnistua, vaan suurelta ketjulta. Se ketju on HESBURGer tai MÄkkäri. Nuoriso on aivan hulluna näihin tuotteisiin ja niitähän ne mässäilisi illat pitkät, kun tuonne AB:n tiloihin jompikumpi näistä hampurilais ruokapaikoista saataisiin,. Kattokee nyt Pudasjärvellä, miten kova asiakasvirta Hesburgerissa käy. Joten hiiteen kaljakuppilat, ei niillä ole mitään mahdollisuuksia.

    • BeerIsGood

      Taivalkoskella ei osata arvostaa kunnon päiväkaljoilla istumista.

    • karjut

      Eihän se Hesen ja Mäkkärin eväät kelpaa etes koirille,saati ihmisille. Makuasioista ei voi kiistellä, itse kukin syö mitä haluaa, ja se näkyy vyötärönmitassa. Neljäkymmentä vuotta sitten oli harvinaista ja katsottin pitkään jos joku oli ylipainoinen, tänäpäivää katsotaan pitkään jos joku on niinsanottu normaalipainoinen. Kun puhutaan ihmisen eliniän noussevan kun hyvinvointi lisääntyy, mutta uusien tutkimusten mukaan tämä kehitys on taittunut, ja syy on ihmisten huono kunto ja ylipaino. Tällä vauhdilla seuraavan kolmenkymmenvuoden aikana elinikä laskee kymmenellä vuodella. Kyllä kannattaa syödä roskaruokaa ei tarvi kitua vanhusten hoitokodeissa.

    • tohtorimme

      Hampurilaiset eivät ole roskaruokaa. Se ylipaino tulee aivan jostain muista lähteistä. Annanpa vinkin, miten vältytte möhö mahaisuudelta: Ei energiajuomia, limsoja, coca-colaa, läskiä, karjalanpaistia, ei pekonia, ei makkaraa, ei kaljaa, ei viinaa, ei karamelleja... luetteloa voisi jatkaa. Kesällä makkaran syönti kiihtyy, ja se jos mikä on rasvaista ja epäterveellistä . Älytön makkaran syönti on pahin terveys ja lihomisen syy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4807
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2168
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1812
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1445
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1351
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1279
    7. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      30
      1223
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      315
      1068
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe