Postilaatikoiden sijoittelu

keleenPer

Mitä mieltä olette tästä Postin postilaatikkokampanjasta? Postilla kuulemma on oikeus määrätä postilaatikoiden paikka ja nyt niin tulee tapahtumaan.

Minulta paloi hihat täysin tämän suhteen. Kuulemma omalla kustannuksella muutto pitäisi tehdä ja postilaatikoksi ei käy sama vanha, vaan värin ja mallin pitäisi synkata muiden telineessä olevien kanssa! - latiakaan en ole valmis tuohon projektiin valmis laittamaan. Jollei nykyinen laatikko ja laatikonpaikka kelpaa, niin haen postin mieluummin postista. Tai tulkoot itse siirtämään jos haluavat, mutta minä en asian eteen pane tikkua ristiin.

7

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matti..kukkarossa

      Postiko toimittaa nuo telineet?

    • KypsäPostinToimintaan

      Postin olisi aika palata perusasioiden ääreen.

      Eivät ehdi jakamaan postia, kun aika menee ruohon leikkaamiseen...

    • Sitä.saa.mitä.tilaaa

      Onneksi on e-laskut ja lehdetkin voi lukea padilla. Oikeastaan voisin luopua koko postilaatikosta. Näillä toimillaan Posti ulkoistaa itsensä. Piruuttanikaan en lähetä ainuttakaan postikorttia, etten turhaan heitä vaivaisi.

    • mökkimummu

      En asu Akaassa, mutta kommentoin kuitenkin. Olen miettinyt itsekseni tätä postilaatikkojupakaa ja postin määräysvaltaa. MUlla on vapaa-ajan asuntona entinen vaikinaisesti asuttu rakennus. Sen seinässä kiinni on kyläläisten yhteislaatikko. Minun postiani ei siihen ole koskaan jaettu, mutta jotta postiauton kulku on esteetöntä, pitää minun aurauttaa pihani talvella. Pelastuslaitoksen itsevalvontaimoituksessa lueteltiin monenlaisi asioita, joita ei ole suotavaa pitää seinän lähellä, mutta ilmeisesti tällaisesta isosta puisesta postilaatikosta ei ole mitään paloturvallisuusriskiä.

    • Anonyymi

      Posti ! Laittakaa laatikoiden oikea sijottelu osoitetietojen mukaan paikkaan mihin ne kuuluvat, laatikoita on kaduilla joissa ei taloa ole.

    • Anonyymi

      Ikäihminen sai muutama vuosi sitten sovittua laatikon paikan lähemmäksi mökkiään. Mutta Aamulehti laittoi kampoihin, se ei suostu viemään lehteä uuteen laatikkoon, joka on noin 10 metrin päässä. Aamulehteä varten pitää olla eri laatikko.

    • Anonyymi

      Eiköhän se ole aivan sama mihin toijalalaisten postit jaetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe