Tehtävä: 2 tikkua siirtämällä suurin mahdollinen luku
Alkuluku 5569
Lopullinen "oikea" vastaus 9595!!
Armotonta huijausta! Suurempia lukuja olisi ollut useita. Alla muutamia:
55641, 15564, 9964
Tiedä ja voita 4.4.2017
6
214
Vastaukset
- elmerit
juu näinhän tuo oli , seurasin ja odotin oikeaa vastausta, joka oli väärä .
ihme ja kumma kun tuo soittaja tiesi väärän vastauksen ? joku sovittu varmaan.
muutenkin soittajat ovat jostain 70 ja kuoleman välistä ,eivät edes
nimeään osaa sanoa , ja muka nopeimpia ovat olleet , ha ha ha ha - kelmit
Siinä 5569:n yhdeksikössä vaakasuorista tikuista ylin ei ollut TULI-tikku, sitä ei siis voi siirtää. Tämän seurauksena esimerkit 55641, 15564, 9964 eivät olisi kelvanneet. Taisi olla oikea ratkaisu se, minkä ne näytti.
Millä systeemillä porukkaa live-studioon yhdistetään? Minusta siellä on varsin paljon vakionimiä. Etenkin isompia potteja osuu samoille nimille, yleensä kuukaudessa 3 kertaa, joka on maksimi.- Kansalaispoliisi
Samat pelaajat voittavat päivästä viikosta vuodesta toiseen. Samat pelaajat voittavat Voittostudio Tiedä ja voita "peleistä" ja kaikkein hämmästyttävin asia on että nämä samat voittavat myös Miljoonapotti Onnenarpa "hyväntekeväisyysarpajaisista" Tästä voi jokainen vetää oman johtopäätöksensä.
- elmerit
ai se jippo siinä olikin ,, ettei ollut "tulitikku"
no eräänlaista puijausta tuokin ,, - kelmit
Puijausta, joo. Ohjeissa kyllä kerrottu, että tulitikkuja siirretään, mutta ei niitä monikaan lue.
Luulen, että koko ohjelma on muutenkin pelkkää vedätystä. - MTK11
Kaikki nämä "hyväntekeväisyys"-ohjelmat valmistavat meitä siihen, että Suomesta tehdään pikkuhiljaa "hyväntekeväisyys"-yhteiskunta. Lasketaan veroja, koska on niin tylsää maksaa veroja. Paljon hauskempaa on kekkuloida gaala-illoissa tekemässä hyvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689771IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156976Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?801790Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61451Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1041404- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751099Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41902Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24770MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752