Kuka tai mikä hoitaa sitä valkoista
varikon kerrostaloa?Ohiajaessa kattonu jotta on luokattoman näköiset pihat....
Kesät ja talvet yhtä siivoton.
varikon kerrostaloa?Ohiajaessa kattonu jotta on luokattoman näköiset pihat....
Kesät ja talvet yhtä siivoton.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No eikait sitte kukaan jos pihat on hoitamatta, elä tyhmiä kysele.
Ei ole varikon hallussa...
Joo huomasin saman.
Heinä on niin pitkänä jotta kerää kaikki elukat ja jyrsijät.
Kumma kun tuohon ei puutu ympäristötarkastajakaan.
Järkyttävän näköstä seutua.
On yksityisen omistamat nuo molemmat kerrostalot nykyään,rivitalot on omansa taloyhtiö.
Kerrostalossa asuu alkoholisoituneita ja sekakäyttäjiä,niin eipä niille tarvi nurmikoita leikellä ja pihoja siistiä.
Nuo kerrostalot on kyllä hyvällä paikalla keskustassa ja varmasti olisi viihtyisät kenen tahansa asua niissä,mutta kukapa tahtoo tuommosia naapureita itselleen,mitä siinä nyt on.
Ihan viihtyisä on ainakin tämän töissäkäyvän kansalaisen asua siististi remontoidussa asunnossa, vaikka naapurina onkin vaikka minkälaista porukkaa. Eivät he sieltä seinän takaa mitenkään häiritse sen kummemmin kuin kukaan muukaan. Vähiten näistä alkoholisoituneista on haittaa kun he kyllä hiljenevät käskystä, toisin kuin satunnaiset viikonloppubilettäjät. Ihmisille uskaltaa kyllä puhua, olivat he minkälaisia tahansa, kunhan muistaa olla asiallinen eikä pää punaisena raivoa tai ole ylimielinen. Rauhallisin talo missä olen Haapajärvellä asunut, en muuttaisi pois ennen kuin on aika ostaa oma asunto. Lisäksi on todella siisti asunnon sisältä verrattuna kaupungin hutiloidusti rempattuihin luukkuihin, johtuisiko siitä kun omistaja on rakennusalan ihmisiä itsekin.
Harmi jos sinusta Kävelevämies eivät päihdeongelmaiset ansaitse siistiä ympäristöä. Minä olen entinen alkoholisti ja voin kertoa että yksi syy toipumiseeni oli se kun aikanaan sain ensimmäisen viihtyisän asuntoni, jossa rauhaton mieleni pääsi lepäämään. Olen kyllä samaa mieltä, että nurmikon voisi leikata siistimminkin. Roskista ja risuista en lumien sulettua jaksanut edes valittaa, kun olen kuitenkin terve ihminen ja sain ne itsekin kerättyä pois ja samalla lähti niitä vähän yläasteen puolelta myös, oli vain hyvää hyötyliikuntaa ja suosittelen muillekin.