Punnituksessa huijaaminen

Jokutäältäjostain

Onko kellään ideoita/omia kokemuksia miten huijata punnituksessa? Mulla on polin käynti seuraavalla viikolla ja paino pitäis saaha 4kg ylöspäin... Tää on vaan pakkorako ettei osasto kutsuis. Mulla on itelläni motivaatio parantua kotona kuhan selviän seuraavasta viikosta. Eli mitä painavaa ja pientä voisin piilottaa alusvaatteisiin?

14

3110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anorektikko

      Rintaliiveihin ilmapallot täynnä riisiä tai vastaavaa😅

    • Voiko jostain ostaa jotain pieniä "punnuksia" tms?

    • avunantajaaa

      Juo vettä paljon piilota rintsikoihin tai joihinkin jotain painavaa , niin ettei kuitenkaan erotu..

    • Sairaslaihduttaja

      Itse tein punnitus aikoinani niin etttä latoin mahaani,käsiini yms painavia metallin paloja jesarilla kiinni ja jotku löysät vaateet tuli ainakin se 5kg lisää kun noin tein enkä muuten jäänyt kiinni!

    • Vettä en voi juoda koska lääkäri tarkistaa painelemalla vatsaa. Ja punnituksessa pitää olla alusvaatteilla joten mistä saisi jotain pientä ja painavaa ostettua tai onko ehotuksia mitä esim rintsikoihin voisi laittaa painoksi?

      • Entinenano

        Ootko varma että osasto ei auttais sua parantumaan?


      • Jokutäältäjostain

        Ei auta! Oon motivoitunu parantumaan kotona... Nyt kertokaa mikä on pieni mutta painava?


    • Vinkkejävinkkejä

      Tietkö kun kalastuksessa käytetään sellaisia pieniä painoja? Niitä saa joistain kalastus ja urheilu kaupoista. Sitten riisikin on aika painavaa ja hiekka ja mitä tahansa painavaa nyt kotoasi löydätkään. Rintsikoihin kannattaa juspistää ja menkka siteeseen sisälle kun leikkaat sen jostain kulmasta auki

    • Ei mitään. Menet omana itsenäsi, se on sun parhaaksesi.

      Ethän ole kyllä parantunut kun huijausviestejä täällä kyselet.

      Meinaatko tällä kaavalla selvitä jatkossakin. Järki käteen.

    • Anonyymi

      painaako esim. 700g lyijypaino puntarillakin sen 700g? eli saako esim kahdesta painosta 1,4kg lisää painoa?

      • Anonyymi

        Voi saakeli!! Ei sun kannattais ruveta huijailemaan. Jos osastokin kutsuu, se on merkki siitä että tarvit apua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi saakeli!! Ei sun kannattais ruveta huijailemaan. Jos osastokin kutsuu, se on merkki siitä että tarvit apua.

        Onkohan tuo kyselijä enää edes hengissä?


    • Anonyymi

      Hernepussit nilkkoihin jesarilla kiinni.

      • Anonyymi

        Syö Kilo homejuustoa ja puoli kiloa marmelaatia, iin lihot 1,3 kiloo!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2298
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2083
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1505
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1434
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1381
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1065
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      964
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      934
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      896
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      873
    Aihe