Et tunne minua. Teet pelkkiä yleistyksiä. Vaikka olen alkoholisti, olen tehnyt valtavasti töitä lukuisissa firmoissa ja jättänyt jälkeeni ratkaisuja, jotka palvelee vielä kauan.
Vaikka työpaikkojen välillä ryyppään ja kohellan kämpässäni, sinulla ei ole mitään käsitystä elämästäni. Kerran päissään tein scriptin, joka todistaa ohjelmointitaitoni. Pistin koodin pelamaan puolestani täydellisesti ja väsymättä, ihan vain todistaakseni sinulle, että osaan ohjelmoida:
http://www.pica-pic.com/#/octopus/
Vaikka työpaikkojen välillä ryyppään ja kohellan kämpässäni, sinulla ei ole mitään käsitystä elämästäni. Kerran päissään tein scriptin, joka todistaa ohjelmointitaitoni. Pistin koodin pelamaan puolestani täydellisesti ja väsymättä, ihan vain todistaakseni sinulle, että osaan ohjelmoida:
http://www.pica-pic.com/#/octopus/
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kun vuonna 1984 sain Commodore 64:sen lahjaksi, siitä asti olen osannut ohjelmoida. Voisin tehdä scriptin, joka estää häiriköinnin Suomi24:lla, mutta vaadin siitä niin isoa korvausta, ettei niiden resurssit salli suostua moisiin vaatimuksiin.
Hitto sinä olet huono bisnesmies. Paljastit juuri, että olet jo tehnyt sen scriptin, joten jos S24 kieltäytyy, ei sinulla ole myydä sitä mihinkään muualle.
S24:sen ei tarvitse muutakuin odottaa, kunnes lasket hinnan niin alas, että tarjouksesi kelpaa.
Mahtava cover-biisi:
https://www.youtube.com/watch?v=bC4xnp4AHqA
Se ei käy, se ei kertakaikkiaan käy.
Todiste:
https://www.youtube.com/watch?v=Yr_Rzj1Hxb8
Suolainen ruoka ja vesi saattaa edesauttaa nesteen kertymistä kehoon.
Vaikeaa askitesta potevien maksapotilaiden ja vaikean haimatulehduksen aiheuttaman vatsaontelon ylipaineoireyhtymän kirurginen hoito eli vatsanpeitteiden avaaminen ja auki jättäminen on tehokas mutta melko raju tapa laskea painetta.
Tälläisiä vatsa auki leikattuja, keltaisia ja ruikuttavia sontaseppoja, jotka eivät enää koskaan palaa betonikorsuunsa ei juuri esitellä alkoholimainoksissa tai ajankohtaisohjelmissa. He ovat niin surkea näky, että heidät viedään valittamaan sairaalan kellarin käytäville Hilpeän Suntion hellään huomaan juomaan viimeiset ehtoolliset.
Joka viikonloppu pallovatsaisia haimatulehduspotilaita kuljetetaan sankoin joukoin sairaalaan ja sieltä kukkapenkkiin.
Nyt käyttäydyt alentuvasti, joka on iljettävää; poistit rankan viestisi ja pistit heti perään lievemmän. Onko sulla edes palleja?
Uskomattoman naiivia ajattelua!?
Kylmis ollut pätkätöissä...? Suurikin ihme vai....kaikki lähipiirini ihmiset käyvät säännöllisesti töissä ja useimmat ohjelmoineet jossain työuran vaiheessa. Yleensä ihmisillä on tutkinto,työ,koti, perhe ja harrastuksia.
He kustantavat elämisensä ilman yhteiskunnan tulonsiirtoja.
Pieni haiseva ja häiritsevä vähemmistö, sontasepot, bentsopenat ja nuoret eläkeläiset maksattavat oman turhan elämänsä työssäkäyvillä tai omistavalla väestönosalla. Miksi maksamme tälläisten surkimusten vuokrakorsut,kaljat ja psyykenlääkkeet?
Voisimmeko ulkoistaa nämä pellet rajan taakse sopivaan kohdevaltioon?
Onneksi Kela ja yhteiskunta koventavat linjaansa.
Mitkä vitun sotilaat, kun nykyään edes tarvitse käydä varusmiespalvelusta. "en halua, kun nukuttaa" -ok, vapautettu palveluksesta.
1hoitsu on ottanut Kylmiksen syntipukiksi ja tyhjentää sen kynäkaula-niskaansa kaiken paskan, mitä vain keksii. Tässä vannoutuneena Kk:n vihamiehenä tulee itsellänikin vähän kylmiä väreitä, että kuinka paljon yhden ainoan yksilön niskaan voi kaataa yhteiskunnallisia ongelmia?
Kyseessähän on vain yksi mies ja tietääkseni pienikokoinen.
Lol Mozart oli sontis. Se kirjoitti jopa kirjeitä, jotka voisi täysin hyvin olla kirjoituksia tällä palstalla: https://youtu.be/__C71keq5BA?t=299
hyvä aloitus ja kiinnostava... kylmis voisi pelastaa scriptillään maailman. anteeksi. suomi24:jän.
viestin sävy oli jotenkin pelastava.
lausukaapa game'n'watch gallery.
hahahahaha.
Jos Kylmis pääsisi käsiksi kauppojen, firmojen ja pankkien rahaliikenteeseen, siitä tulisi miljonääri hetkessä, koska syöttäisi bittiavaruuteen scriptin, jossa alaspäin pyöristyvät sentit tulisi sen omalle tilille.
Kuukaudessa se olisi jo miljardööri, joten aika onneton osoitus ohjelmointitaidoistaan siihen verrattuna oli tuo Octopus-juttu.
Jos Kylmis paljastaisi kaikkien scriptiensä koodit silmienne eteen ja kädestä pitäen selittäisi joka rivin, teillä ei olisi edes käsitystä, mistä se puhuu. Se olisi jotain UFO-kieltä.
Se yritti mulle kerran selittää jotain ja tuli todella pahalle tuulelle, jopa agressiiviseksi, kun hoksasi, että vain esitän tajuavani, ihan kohteliaisuudesta nääs.
Voih noita kultaisia aikoja, kunnon pelit ... Kunnon ajat♥
Tissu on vähän homahtava, mutta pelasin taas HL ykkösen läpi aikani kuluksi.
Totta. Hitto noissa yksinkertaisissa peleissä hermot lepää totaalisesti ja kun tarpeeksi kauan pelaat, tulee jopa sellainen transsinomainen olotila. Mua ei kiinosta rikkoa HIGHSCOREA, koska vain nautin itse pelistä. Kun kuolet, niin uutta peliä vain kehiin.
Et saatana voi puhua Half Life-pelistä? Taidat yrittää manipuloida mua. Elämäni paras peli ikinä ja kakkonenkin episodeineen olivat huippuja.
He ovat sama henkilö, Kylmis ja Tissu.
Kylmis loi valetissun luotsin kaikottua palstalta.
Kylmis on syrjäytynyt sontaseppo, päihteiden ja lääkkeiden väärinkäyttäjä ja yhteiskunnan loinen numero 1.
Hän on tuhonnut läheistensä elämän ja ajanut heidät itsemurhaan ja vaurioittanut aivonsa tenox-alkoholi yliannostuksella, joka vaati teho-osasto käynnin.
Hänen kaltaisensa loinen maksattaa oman matalan älykkyysosamäärän seuraukset veronmaksajilla.
Kylmis ei kyennyt suorittamaan edes peruskursseja , vaan tuhlasi päihteisiin opintorahat. Spurgu kuvaa hyvin miehen tasoa.
Kerro yksityiskohtaisemmin miten ajoi läheisensä itsemurhiin
Hei ihan oikeasti nautin peleistä aivan yhtä paljon, kuin tekin. Mitä yksinkertaisempi, sitä hermoja lepuuttavampi. Mutta pelatessani aloin katsomaan ALL TIME -ennätys tuloksia, jotka oli järjettömän isoja.
No, minä tein niistä vieläkin isompia, heh heh.
Kylmis, olet ylimielinen paskakasa. Tyypit ovat tosissaan pelanneet ne tulokset listalle ja sinä ohjelmoit scriptin, joka lyö kaikki laudalta. Sivuston ylläpito totesi, että kyseessä ei ole hakkerointi, joten he ovat ymmällään tuloksistasi lukuisissa palstan peleissä.
Miksi? Mitä haluat todistaa?
Mielenkiintoista. Kylmis on mielenkiintoinen persoona. Hmm...pitäiskö katsoa puohitien uusimmat videotarjonnat. Juu heippa vaan.
Kylmiksen kaltaiset pummit eivät kuulu yhteiskuntaan. Oikea paikka vajakeille, jotka eivät pysty huolehtimaan elannostaan olisi jokin Afrikan valtio.
Kuinka nämä sontasepot jaksavat tylsää elämäänsä?
Tuntuuko , että elämä syrjäytyneenä tukityöllistettynä valuu löysänä housuun?
Miten säilyttää itsekunnioitusta, kun joutuu laskemaan senttejä, että rahat riittävät hermoja rauhoittavaan kaljakassiin?
Vanhat vaatteet, kuluneet kengät , savet housuissa ja kellertävät valkuaiset...käyneen hiivan makea tuoksu.
Näitä aivonsa ja sisuskalunsa liuottaneita , surkastuneita aivoja ja sisäelimiä sisällään kantavia sontaseppoja näkee aamuisin markettien pullonpalautusautomaateilla ja sossun tilipäivänä Alkon nurkilla. Sontaseppojen maailmankuva on rajoittunut vuokrakorsuun ja ostarin markettiin.
Onneksi Kela viivyttää tukien maksua, mikäli tukien maksu aina muutaman kk myöhässä ehtii suuri osa joutilaista juopoista kuolla , eikä tarvitse maksaa mitään.
Ne pakenee katkaisuhoitoon, jossa saa "mansikkamehua", joka ilmeisesti on nestemäistä diapamia. Onko kokemuksia?
Tuustaipaleella antoivat diapamin ihan tapletteina ja siihen sai myös b vitskuu ja tenoxin jos halus.
Haloo Helsinki! teki vetoomusvideon 1hoitsulle:
https://www.youtube.com/watch?v=6I2XMfGvHiQ
Tuossa on totuuden siemen. Kun aito Kylmis rupesi syömään sitä SSRI-paskaa, joka tukahduttaa vihan ja sivuvaikutuksena seksuaalihalut, se muuttui täysin eri henkilöksi.
Se ei ole vittuilut kenellekään enää vuosiin!
Puohitien paronilta on tullut uusi video deliriumista. Miksei hän mene katkolle? Turhaan polttaa rahojaan kaljaan ja tehdä hidasta itsemurhaa. Minusta kylmiksen tapainen älykäs ja luova tyyppi ansaitsee paremman elämän.
Sehän on kertonut, ettei voi sietää elämää selvinpäin ja kun Siriuslaistenkin kanssa tekemisissä, tietää paremmasta. Sehän paljasti sen käsittämättömän tuhoaseen, jonka kantama on valovuosia.