Taas bibbelin tietojen vähyys todistettu

DRHouse

Aluksi lainaus:

"Agouti-hiiren"

Aluksikin hänen lainaamansa artikkeli puhuu agouti geenistä joka löytyy kaikilta nisäkkäiltä, mukaan lukien niiltä ihan tavallisilta hiiriltä jotka hänen lainaamassaan artikkelissa mainitaan. Toisekseen Agouti lajina EI ole hiiri vaan sukua marsulle. Ja kolmanneksi, enkä voi toistaa tätä tarpeeksi:

EPIGENEESI ON EVOLUUTION MEKANSIMI JA SEN TUTKIMUS OSA EVOLUUTIOBIOLOGIAA.

Jospa bibbeli nyt tajuaisi kun hänelle rautalangasta noin miljardinnen kerran väännetään.

15

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Geenien nimet ovat ihmisten keksintöä. Ihmisen ns. agouti-geeni on vain 85 prosenttisesti samanlainen hiiren agouti-geenin kanssa. Joten sille olisi syytä antaa ihan oma nimi. Nimeämiskäytännöillä evolutionistit ylläpitävät harhaoppiaan. Mutta kiitos haasteesta, tämäkin asia oli mukava selvittää.

      • "Agouti lajina EI ole hiiri vaan sukua marsulle."

        Huomiokyvyssäsi on taas kerran pahasti vikaa. Jatkuvien virheargumenttien esittäminen on siis jumalasi sinulle antama missio?


      • "Geenien nimet ovat ihmisten keksintöä. Ihmisen ns. agouti-geeni on vain 85 prosenttisesti samanlainen hiiren agouti-geenin kanssa. Joten sille olisi syytä antaa ihan oma nimi."

        Entäs kun simpanssin vastaava geeni on 99% samanlainen kuin meillä niin pitäisikös sillä olla sama nimi kuin meidän geenillämme vai hiiren versiolla siitä?

        http://www.genecards.org/cgi-bin/carddisp.pl?gene=ASIP#orthologs

        Anna kun arvaan: meni taas niin kiusalliseksi, että pakenet kysymystä?


      • DRHouse

        Agoiti-geeni on kaikilla nisäkkäillä sama, sinä idiootti.


    • "Ja sentähden Jumala lähettää heille väkevän eksytyksen, niin että he uskovat valheen, että kaikki ne tuomittaisiin, jotka eivät ole uskoneet totuut­ta, vaan mielistyneet vääryyteen" (2.Tess. 2:11-12)

      • Hjkhgghjj

        Noinko kerrot oppilaillesi?
        Huomaako läheisesi psyykkiset ongelmasi?


      • ""Ja sentähden Jumala lähettää heille väkevän eksytyksen, niin että he uskovat valheen, että kaikki ne tuomittaisiin, jotka eivät ole uskoneet totuut­ta, vaan mielistyneet vääryyteen" (2.Tess. 2:11-12)"

        Vaikka puhut valheita ja eksytät, niin sinä et kuitenkaan ole tuo väkevä eksytys, koska väitteesi ovat niin helppoja kumota.


      • DRHouse

        Eikö sinun pitäisi olla kivittämässä raiskattuja, kuten jumalasi käskee?


      • DRHouse

        Aivan, agouti geeni on olemassa, toisin kuin bibbelin mystinen agouti-hiiri...




      • DRHouse
        salmiakkisaluki kirjoitti:

        Minusta Agouti-hiiri on kyllä jokin jalostettu Mus musculus -kanta, jolla on agutiturkki.

        https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Agouti_Mice.jpg ... ja näyttääpä Wikikin sanovan samoin.

        Oikeastaan silloin pitäisi puhua agouti värisen turkin omaavasta hiirestä, koska agouti-hiiri vaikuttaa siltä että sen niminen laji olisi olemassa.


      • DRHouse kirjoitti:

        Oikeastaan silloin pitäisi puhua agouti värisen turkin omaavasta hiirestä, koska agouti-hiiri vaikuttaa siltä että sen niminen laji olisi olemassa.

        Näin on, jos kansalle puhutaan. Biologian alalla kaikki kyllä tietävät mistä on kyse.


    • hulluustulee

      ROTan selittelyt alkavat olla jo taattua Jybä-tasoa. Samaa luokkaa, kuin että enkelit kantoivat koalat reppuselässä Australiaan:D
      Ja vastauksena välillä pelkkä raamatunlause. Hihhuloituminen pahenee ja mielenterveys horjuu jo silminnähden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      256
      8618
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      287
      5852
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      176
      1925
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      76
      1800
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      190
      1382
    6. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      78
      1334
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1227
    8. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      56
      1148
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      1063
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1041
    Aihe