Tynkkynen Sebastian

Hieno mies, saa paljon ääniä. Osaava, älykäs, sujuvasanainen, oikeudenmukainen, eikä matuta Ouluun lisää matelijoita.
30577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Onko sama "mies", joka märisi ääneen käräjillä?

Äänestä
  • Toimivat tunteet on terveen ihmisen tärkein näkymätön "elementti". Näkyvistäkään ei löydy vertaista...

    Äänestä

Tynkkynen vastustaa vapaata maahantuloa, kun me muut olemme sitä kannustamassa. Afrikan mantereella on 160 mil. tulijaa. Tynkkynen ei halya näistä Suomen osuutta 6-7 milj. uutta monialaosaajaa. Vähempikin riittäisi. Turkissa on noin 6 milj. tulijaa, eli Suomeen olisi tulossanain 40000-50000 hlöä. Tynkkynen ei halua näitäkään. Sinä haluat.
Jokaiseen perheeseen pakkosisoituksella saarausiin 3-4 hlöä.

Yhden elättäminen on viimeisimpien tilastojen mukaan 156,-/vrk (55000-,/vuosi). Tätäkö Tynkkynen ei halua mutta sinä haluat.

Äänestä
  • Minä ainakin äänestän Tynkkystä. Järvevä fiksu mies.

    Äänestä

  • Stoppimatuille kirjoitti:

    Minä ainakin äänestän Tynkkystä. Järvevä fiksu mies.

    mieki teen niin jos jaksan käydä äänestää

    Äänestä

  • Oulun kaupunginvaltuustossahan se afrikkalaisten tulo estetäänkin?

    Äänestä

Tänään ei siis voi äänestää vai??

Äänestä
  • Ei niin vaan huomenna koko päivä.....

    Äänestä

onko samatyyppi joka pasko housuun jossain tv-ohjelmassa.

t. Jumalan terve

Äänestä

en usko, että saa montaakaan ääntä.
Itse ehkä äänestää itseään ja pari sukulaista, jos hyvin käy.

Äänestä
  • NO, MITEN KÄVI !!??? :) :) hah hah haaaa !!!!

    Äänestä

Voi olla Oulun ääniharava, top 5 joka tapauksessa. Maahanmuuttokriittisyys jakaa ääniä myös lokan porukoilla. Jättipotti ois ollu muuten tulossa.

Äänestä
  • Max 5 ääntä saa koska on turhanpäiväinen vihapuheitten puhuja ja siitä kärynnyt käräjilläkin. Rakentavia kunnallispoliitikkoja kiitos äänestämme

    Äänestä

  • NO, KERROHAN NYT MONTAKO ÄÄNTÄ HÄN SAI !??? KERRO LUKU !! :)

    Äänestä

perSut tekee taas jytkyn

pikkulinnut lauloi

Äänestä
  • Jonoa pukkaa, tuulipuvut äänestää.

    Äänestä

  • hyvältä_näyttää kirjoitti:

    Jonoa pukkaa, tuulipuvut äänestää.

    Ompa mukava kuulla.

    Äänestä

Sebu on niin ihanasti BI että pakkohan sitä on äänestää ;)

Äänestä

PAREMPI KUIN KOKKARE TAI KEPULI.

Äänestä

sebu imee myös viherkokkareiden ääniä

Äänestä

varsinainen räyhähenki. yhden asian ajaja. mieluummin joku monipuolisempi henkilö

Äänestä

Olen pettynyt ellei Sebun äänimäärä ole nelinumeroinen luku.

Ja onhan se.

Äänestä

Onko tehny rehellisä työtä, muutaman euron miehi, niin tai jotakin miehenpuolikkaita, sakon pienuudesta päätellen. Sossuko tuo soppaa?

Äänestä

lol sebbana sano twitterissä pistäneensä vahingossa väärän vaalinummerin johonki vaalimainokseen, mutta eihän sitä tiedä onko toi totta vai vaan jotain outoa vaalimainontaa. Sen luokan huomiohorakkeli tää sebuttaja on, että tekee mitä tahansa huomion eteen. Mut joo, joku opettajaopiskelija muistaakseni on, niin siksi varmaan pienet tulot. Muuta en tiedä sebun ceeveestä kuin, että on ollu big brotherissa ja persu jugendissa joku silmää tekevä, josta on varmaan saanu jotain palkkaa.

Äänestä

Nyt äänestetty Sebua, jonoa oli äänestyspaikalla Kastellissa. Mukavaa.

Vielä on aikaa, nyt vaan äänestämään.

284 numero

Äänestä

Toivon hartaasti, että läpi menee ja 2019 Eduskuntaan. Ei yhtään enempää matutusta Suomeen!

Äänestä

Hyvin tulee Tynkkyselle ääniä, kiihtyy vaan tahti kun vaalipäivän ääniä lasketaan. Kakkonen persuissa tulee olemaan. n 600-700 ääntä saanee...

Junes Lokka ei ole vielä valittujen joukossa, mutta kohta on,
tai Tiina .... Ihan rajalla menee , eka tai toinen putoaja Junes just nyt

Äänestä

Maanantain Kalevassa oli kuva Yle Oulu vaalivalvojaisista jossa Tynkkynen tutkaili tuloksia jonkun tummahipiäisen Silvan kanssa. Onkohan kyseessä hänen uusi poikaystävä?

Äänestä
  • Eikö hän ole uskossa. Onko hän helluntailainen niin luulen.

    Äänestä

Hölömöläinen se on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MukavaoliÄänestää kirjoitti:

Hieno mies, saa paljon ääniä. Osaava, älykäs, sujuvasanainen, oikeudenmukainen, eikä matuta Ouluun lisää matelijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu