sunnuntaina on äänestyspäivä

eimuslimeille

Nyt kaikki joukolla äänestämään sunnuntaina. Jos et halua Tukholman kaltaisia tapahtumia Hämeenkyrön kulttuurimaisemiin niin käypä äänestämässä.

17

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mulattimouhijärveltä

      Eipähän siä oo ketään lähellekkään mun ääneni arvosta reppanaa,eikä niistä kumminkaankukaan kellään ole tieturva 1 suoritettuna joka vaaditaan liikenteen ohjaukseen

      • rahalla.houkuteltiin

        Nykyisen persuhallituksen aikana tuli 30 000 nuorta
        sotilaskarkuria maahamme Ruotsin kautta.


      • Tieto.lähde.kehno
        rahalla.houkuteltiin kirjoitti:

        Nykyisen persuhallituksen aikana tuli 30 000 nuorta
        sotilaskarkuria maahamme Ruotsin kautta.

        Sinulla on lievästi sanottuna omituinen käsitys asiasta. Sotilaskarkureita Suomeen ei ole monta tullut. En tiedä valheellisen tiedon lähdettäsi, mutta satuihin uskot, jos väitteeseesi uskot. Vaihdapas nyt kuule tietolähteitä, ettei sinua ihan pissata silmään.

        Muuten: Suomeen tulee ulkomaalaisia tätä nykyä enimmäkseen muista syistä kuin turvaa hakemaan. Kannattaa seurata ajantasaista tilastoa eikä niellä Halla-ahon vanhoihin juttuihin perustuvia, islamofobisia pörinöitä totuutena. Todet tilastot Suomessa tarjoaa Tilastokeskus.

        Tiesitkös muuten, että ylivoimaisesti eniten Suomen ulkomaalaisista on venäjänkielisiä, liki 80 000? Ehkäpä se uhka edelleen tulee idästä eikä minkään sotaa pakenevien joukoista - jos muualta tulleet jollekin ovat uhka. Ihan rauhallista, töitä tekevää, opiskelevaa väkeä Hämeenkyrössä on erittäin monesta maasta.


      • skssk

        Mitä töitä tekevät ???? palautettava koksakki ja heti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Huohjahuoh

      Tukholman tapahtumia ei olisi millään vaaleilla kyllä estetty. Turhaan lietsotte pelkoa. Mikään puolue ei pystyvaikuttamaan siihen, että maailmassa on myös sekopäitä. Joillakuilla näkyy olevan kuitenkin perverssihalu ratsastaa kauheuksia hyväkseen käyttäen. Arvaan, minkä puolueen huuhaaheikit ovat liikkeellä. Ne samat, jotka nettiterroria tällä palstalla tapaavat harrastaa.

      • Kunhankysynnyt

        Olet oikeassa. "Tukholman rekka-iskusta epäilty mies haaveili luksuselämästä. Miehellä oli Expressen-lehden mukaan pakkomielle rahaan.
        Lehti kertoo, että mies piti juhlimisesta, mutta ylellisen elämän sijaan tämä työskenteli rakennuksilla asbestimiehenä. 39-vuotiaan epäillyn asuntona oli 20-neliöinen yksiö, jonka hän jakoi usean muun miehen kanssa."

        Tällaisia tyyppejä on joka puolella. Ei ole kyse etnisestä taustasta tai uskonnosta vaan omasta sekopäisyydestä, huonosta kasvatuksesta tai muusta vastaavasta. Joku paikallinen peräkammarin poika tai tyttö voisi hyvin seota samalla tavalla.


      • Jos_sanoo_että

        "ajoi vääräuskoisten päälle" ja että aie onnistui, niin kysehän on siis vain huonosta kasvatuksesta?


    • KunTuliPuheeksi

      Uurnille mennään ja demaria äänestetään. Niin se menee.

      • perusheikki

        Demarit on nykyään porvareita. Eivätkä aja kuin omaa etua.


    • jeeeeeeeeeee

      Erinomainen tulos lisäpaikat meni oikeille........

    • terroristi.mamut

      Muslimien tekemät Terroriiskut eivät vaivaa, tai haittaa suvakkeja.

      • suvakit

        Tottakai haittaa , mutta Suomessa ei ole tehty terroriiskua. Hämeenkyrön vaalitulos oli erinomainen.


      • Kyssäriäpukkaa

        Mikä on terroriisku - lintulaji, kalalaji vai kivilaji?

        Nimi. Mieluummin suvaitsevainen kuin rasistipelle tai muu persu


      • persuvaan

        no olet myös pölvästi jos et tajua


    • tunge_perseesees

      Tukholman kaltainen isku kohdistui sunnuntaina erityisesti maahanmuuttokriittiseen perSureikään. Populistiset höpinät tungettiin sinne takaisin oikein vauhdilla.

    • terroristi.persut

      Niinhän se valtakunnassa meni: hyvin. . Paikallisesti meni kehnommin, kun turhanvihaaja-persut saivat entisen verran paikkoja. No, se on vihakiihkoisten ukkojen porukka, minkä listan sukupuolijakaumakin näytti. Vaan onneksi on tuonkin sakin noudatetava Suomen lakia ja mm. kansainvälisiä sopimuksia.

      Halla-aho persujen puheenjohtoon! Sillä lailla loppuu sen puolueen lento äkkiä. Kiilusilmiä kun ie Suomessa moni kannata kuitenkaan, edes Hämeenperällä.

      Mistä se muuten johtuu, että nämä maahanmuuton vihaajat eivät osaa edes yhdyssanoja? Lisäkis yleistävät maahanmuuton vian pakolaisten tuloon, vaikka tosiasiassa maahanmuutosta valtaenemmistö Hämeenkyrössäkin on ihan muuta kuin pakolaisten tuloa. Niin, ja persulogiikallahan menee niin, että vainoa ei saa paeta vaan autetaan sinne kotimaahan - paitsi ettei autetakaan, kun samaan aikaan pienennetään kehitysyhteistyörahoja. Epälogiikan riemuvoitto on koko halla-aholaisten räyhäjengi.

      Kukahan persuja auttaisi, jo stäällä tulisi sota tai muu vaino? Minä auttaisin muita, vaan persut jättäisin kyllä armottomuutensa takia nälkäänsä kuolemaan, tollot. Toivon toki, ettei vainoa tai sotaa tule. Vaan ei tuosta Putinista voi tietää, mitä sen kiilusilmien takana itää.

      • ollaanniinvihreetä

        Sinähän olet se sama luki-häiriöinen, joka mollaat vain persuja yhdyssanojen osaamattomuudesta. Kyllä se vika on hyvin yleinen, kiitos peruskoulun.

        Muutenkin koko kirjoitelmasi vaikuttaa vähän hentoiselta ajatuksiltaan. Epäilen, että olet entinen persu, sieltä tolloimmasta päästä, sillä sellaisiakin siellä kyllä on. Sinuna häpeisin itseäni, jos osaisin.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe