Veisbookista huomasin et oli kotareita pöllitty vilppulassa. Asuuko nuoria rosvoja lähellä pöllimispaikkaa. Sellassii mitkä harrastaa moottoripyöräilyä. Vai purkaako ja myy muualle päin.
mänttää vilppula
4
378
Vastaukset
- kismittää
niistä en tiedä mutta polkupyörät 2 kpl varastettiin omakotitalon pihasta
- Päävali
Aloittaja varmaankin tarkoitti KTM merkkisiä moottoripolkupyöriä joita on muka varastettu.
- eriarvoisuutta
Mäntän kaupunginjohtaja tulisi irtisanoa, niin paljon on tuhonnut kuntalaisten omaisuutta. Terveydenhuolto pitää saada myös kunnolliselle tasolle. Nyt se ei yksinkertaisesti pelaa, reseptejä saa liukuhihnalla mutta kun pyytää kunnon tutkimuksia syyn selvittämiseksi, niin niihin ei pääse eikä saa lähetettä. Varsinkaan, jos et ole tunnettu henkilö tai muuten henkilö, jolla ei ole ns. painoarvoa. Siis syrjäytetään osa ihmisistä, siitähän se kiusaaminen alkaa.
- homoustelija
Ehdottomasti erotettava ei aja kuin omaa etuaan. Pelkkää paskaa saanut aikaiseksi tavalliselle veronmaksajalle. Minkä puolueen miehiä ja missä asuu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks63797Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?872746Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U1072571Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut242245- 562056
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1071946Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1251809Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si141707Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287341204Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3461129