mänttää vilppula

rosmotkuriin

Veisbookista huomasin et oli kotareita pöllitty vilppulassa. Asuuko nuoria rosvoja lähellä pöllimispaikkaa. Sellassii mitkä harrastaa moottoripyöräilyä. Vai purkaako ja myy muualle päin.

4

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kismittää

      niistä en tiedä mutta polkupyörät 2 kpl varastettiin omakotitalon pihasta

    • Päävali

      Aloittaja varmaankin tarkoitti KTM merkkisiä moottoripolkupyöriä joita on muka varastettu.

    • eriarvoisuutta

      Mäntän kaupunginjohtaja tulisi irtisanoa, niin paljon on tuhonnut kuntalaisten omaisuutta. Terveydenhuolto pitää saada myös kunnolliselle tasolle. Nyt se ei yksinkertaisesti pelaa, reseptejä saa liukuhihnalla mutta kun pyytää kunnon tutkimuksia syyn selvittämiseksi, niin niihin ei pääse eikä saa lähetettä. Varsinkaan, jos et ole tunnettu henkilö tai muuten henkilö, jolla ei ole ns. painoarvoa. Siis syrjäytetään osa ihmisistä, siitähän se kiusaaminen alkaa.

      • homoustelija

        Ehdottomasti erotettava ei aja kuin omaa etuaan. Pelkkää paskaa saanut aikaiseksi tavalliselle veronmaksajalle. Minkä puolueen miehiä ja missä asuu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      81
      4512
    2. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      70
      4238
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      124
      4189
    4. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      180
      3441
    5. 192
      2768
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      66
      2696
    7. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      36
      2601
    8. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2597
    9. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      69
      2485
    10. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      43
      2142
    Aihe