nuolee Ryssän persettä. Sehän ketuttaa kaikenlaisia putinistineitejä, jotka kuvittelivat Trumpin kulkevan täysin Putlerin narussa.
Samat "elämämkolulaiset" ja "hoonolla soomella" kirjoittavat Venäjän hyysärit äänestivät viime eduskuntavaaleissa persuja, kun toivoivat puoluetoimiston saavan ruplia Kremlistä.
Trump iosoitti olevansa suurmies eikä neiti,
5
111
Vastaukset 5
- köökkä
Totuus Trumpista on kova pala Abrahammille, Venäjäkiimavakille ja muille tolloille!
- hullusekuitenkinon
Totuus Trumpista ei sikäli ole muuttunut, hän on arvaamaton hullu.
Se että iski Assadin lentokentälle ei asiaa miksikään muuta. Putinia varmaan kyllä vituttaa, kun Trumpin valinnasta kilisteli kavereiden kanssa samppakaljalla, ja nyt napin melkein vastakkain.
Trumpista ei suurmiestä kuitenkaan saa tekemälläkään, paiti jos hänelle tehtäisiin lobotomia.- Pellejä
Kyllä. Putinia ja putinistitolloja vituttaa, kun Trump ei olekaan narussa vietävissä.
- jhuih
Pellejä kirjoitti:
Kyllä. Putinia ja putinistitolloja vituttaa, kun Trump ei olekaan narussa vietävissä.
Trumppi päästi viisikymmentäyhdeksän pierua Syyriaan.
Ne ei olleet leijoja hississä vaan paukkuja lentokentällä.
Suurmieheksi en Trumpia nimitä, mutta iskussa oli paljon mielenkiintoisia piirteitä.
Putin on jatkuvasti puhunut, että Venäjän ja USA:n pitäisi keskustella tasavertaisina osapuolina. Hän siis toivoo entisenä KGB:n miehenä vanhaa hyvää aikaa, kun Neuvostoliitto oli vielä voimissaan. Putinin pitäisi tajuta, että maailma on muuttunut ja Venäjä ei tosiaan ole enää tasavertainen keskustelukumppani USA:n kanssa. Trump nöyryytti Putinia käynnistämällä ohjusiskut samalla kun hän oli ruokailemassa Kiinan presidentin kanssa. Kiinan kanssa siis keskustellaan tasavertasina osapuolina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.373856- 100842
- 76630
- 50625
- 65615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei149591- 30576
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48557- 57556