Tyypillinen skoodakuljettaja ajaa koeajon skooda ogtaavialla, melua ja tärinää riittää.
https://www.youtube.com/watch?v=ecHYBEoBdi8
https://www.youtube.com/watch?v=ecHYBEoBdi8
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Siinä sitä saa aikamoista rytyytystä, testaava kääkkänä.
Varoitus: Ajomelu on niin kova että kannattaa laittaa tietokoneen äänenvoimakkuus nollille ennen videon katsomista
Volat kaakkoon ja naapurit hereille.
No corolloissa niin paljon kovempaa melua että skoda on hiljaa.
Meluava kansanauto idästä. (Taloussanomat)
Meluava huojuva ja pompottava.
Siis Toyota.
Joo pitää paikkansa. SellanenhanToyota juuri on.
On se taavi vaan hupaisa ropponen.... varsinainen kääkkä-mobiili :D
itse ajoin kerran skodalla ja voi hirvitys!!! pitää olla ihmisen sairaan sadistinen jos sillä kehtaa ajaa enemmälti.
Kyllä mutta Skoda on halpa.
t. nuori skodisti
.
.
.
skoda on kyllä harmi, todella harmi.
Melun, tärinän, huojahtelun, vesivuodot, öljynkulutuksen, kaikki tämä kiva tulee kaupanpäälle, kun itä-ruoskan skodukan ostaa.
Naurattaa nää kääkkänän testaukset. Hahahhahaaaaa XD
Niin naurattaakin! Röhöhööhöhöhöööööö Hahahahaaa Buuhahahahahahaaa Röhöhöhööööö - ai että oikein vatsaan sattuu, skoota kääkkänä "testaamassa". Näky on groteski.
Kieltämättä melko meluisia noi skodat.
Siinä on tyypillinen skoota kuski. Kokemusta ei ole kuin itäautoista.
On törkee skoota loota, ei noi tiedä ressukat paremmasta.
Ihme jos edes koeajaa, yleensä ostavat "testivoiton" perusteella - hupaisia kääkkänöitä noi skootistit
Ei niillä enää järki pelaa, kun niiden oma pää ei sano mitään, eikä auta, vaikka joku neuvois
vanhat ihmiset (skodistit) ei ilmeisesti enää jaksa tai viitsi koeajaa autoja kunnolla. tuota skootan röykyttäjää kun ajaisi soratiellä muutamissa nimismiehenkiharoissa, totuus "ajo-ominaisuuksista" kyllä selviäisi hyvinkin nopeasti.
Aivan siinä selviää kuinka huono Skoda Octavia on ajaa. Vielä kun ajaa muita merkkien vastaavia malleja tulee vääjäämättä selville Skodan surkeus. koeajamalla Toyota Aurisin huomaa kuinka hyvä auto voi olla ajaa ja miten meluton perus auto tänä päivänä onkaan. Tähän pystyy vain maailman automerkki TOYOTA.
Vielä hijaisempi Avensis. Mutta on auriksessakin mukava matkustaa. Eikä tarvi vikojen kanssa tuskailla, kuten skeidakippanoiden ollessa kyseessä.
Avensis on todella hiljainen auto. Sille eivät pärjää edes Mersu, Bemari Audista nyt puhumattakaan. Audi on meluava "bremium" Saksasta, jossa loistaa poissa olollaan mukavuus, ergonomia ja ajo-ominaisuudet. Nuo kaikki ovat Avensiksessa ehdotonta huippua. Se onkin kokoluokkansa paras auto.
Hah joka testissä skoda pesee itätoyot nimenomaan ajettavuudessa. Huojukaa te vain niiden toyotaloostereidenne kanssa ihan rauhassa.
Kukaan selväpäinen ja itseään kunnioittava autoilija osta mitään Toyota jos Audin voisi ostaa, laadukkuus tuntuu jo ja heti.
Siinähän testaa pomppivaa ja vaaputtavaa kippanaa XD
Voi voi sentään on kyllä karmeaa kyytiä, huh huh
skodisti on cuck submale beta omega
Tuo määrittevä lokerointi on kyllä osuva. Tyypillinen skoda mies on tuollainen, cuck submale beta omega. Suosittelen heille elämäntapavalmennusta, koskaan ei ole liian aikaista pyytää apua.
Selkävaivaa tuosta rynkytyksestä tulee.
Kääkkänä ei osaa muulla autolla ajaakaan kuin skootalla, yritti kerran mersulla, mutta oli tottunut skeidan puikoissa saadakseen kippanan kulkemaan suoraan, heiluttamaan rattia edestakaisin (klappia ohjauksessa itäautossa), mersu kun kulkee suoraan ja eleettömästi, heiluttaminen sai aikaan kiemuraisen ajolinjan.
Selittäiskö tuo edellinen skoota loota autojen omituiset ajolinjat tuolla liikenteessä, osittain?
Kyllä tuon koeajon perusteella en ainakaan itse tätä kyseistä "autoa" ostaisi
On kyllä hirveää rytyytystä. Ei autoilu saisi kyllä tuollaista olla. Onko tuo auto ensinkään?
Huhhuh ei tuossa kyllä ajamisen iloa ole. skoda-avto suorastaan kyykyttää ajajaansa
Toi oli paras kohta kun tuo itäreuhkan ohjastama kinneri oikein pomppi. Sitä se jäykkä taka akseli ja äärimmilleen halpuutettu tekniikka teettää.....
Röhkien vitutuksesta pompsuttaa sootisti tällä kippanalla.
jotkut tykkää kun pomputtaa, on ahdasta, öljyä kuluu ja vesi tulee itäkabiiniin sisään. länsiautoihin tottuneet eivät.
Siis kolmekymmentä seitsemän (37) vastausta?!?!?!
Tosin nuo "hengentuotteet" olivat niin samankaltaisia, että pistää epäilemään niitten lähteneen samalta kirjoittajalta? Yhtä ainoaa lukuunottamatta. Siitä taas tulee mieleen, miksi tyypillinen trolli viitsii tätä palstaa saastuttaa kirjoituksillaan? On se trollikääkkänän elämä tosi köyhää, kun elämän sisällöksi riittää typeryyksien kirjoittelu.
Kääkkänät ovat venäjän ihme Ogtaaviaan kiintyneet, skeidauskonto on totista touhua.
Onkohan kääkkänä päässyt koskaan ajamaan ihan oikeaa autoa? Kyllä sen kokemuksen jälkeen hävettäisi että on haksahtanut irvokkaaseen itäkippaan skeidaan.
Toisessa videossa hän mietti bemarin ostoa Laakkoselta.
Aja sää vaa Sokotall.Mull o auto.
Skodakääkkä testaa räikeän värisellä vaapialla.
https://youtu.be/MBrXwxghXOM
Hehehe hyvän näköistä skoda kääkkänän testaus footagea.
Holisti taas ainoan harrastuksensa parissa, kaivelee vanhoja viestiketjuja ylös.
kyllä tuosta hyvät naurut saa. ei tarvi kun katsoa joko skootaa tai sen kuljettajaa, tai molempia, niin naurut on varmat! jos ei mikään muu huvita, niin viimeistään se karsea sitruunairvistys siellä itäkiikun ratin takana.
Hahahahahahaaaaaa
Hahahahaaaaahhahahaaaaa
oli hauska video, kiitos AP:lle 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
👍👍👍
hyvät skeidalle-naurut sain tuosta rytöötyksestä, onko tommonen itäkiesi auto ensinkään...?
skodastahan on vanha sanonta, ettei se ole auto ensinkään. se on kulkine.
Onkos kokemusta takavetoisesta 2010 -luvun länsiautosta?
Tässä kriitikko testaa myös poliisia:
http://www.autotoday.fi/Tieraivo johti peraanajoon - eika siina viela kaikki
On kyllä karmeeta kyytiä itäautolla .
Ei hyvä luoja. Melua ja rytkytystä näkyy riittävän itäauto skodassa 😱
Totta kai autoa täytyy testata.... Mutta skootaa????
Mistähän johtuu, että itäpurnukka skodan valitsevat kulkineekseen (autohan skoda EI ole) useimmiten just kääkkänät???!! Ja sit duunarit? Päälliköillä, keskijohdolla ja johdolla yleensä länsiautot.
minustakaan skoda ei ole auto ensinkään.
Skodakuskeilla erikoinen ja hupaisa tapa ajaa: heijaavat kaksin käsin ohjauspyörää edes takas, kuin jossain 60 luvun akuankka elokuvassa 😂
t. kyykkänä
Taas purat noita omia Toyota murheitasi. Nimenoman Skodalla ei tarvi tuota ratin veivausta niinkuin Toyotoilla.
Skodan viat ja murheet eivät häviä Toyotaa haukkumalla. Ja onhan se epätoivoista haukkua täysin virheetöntä autoa ja valmistajaa! Mitä teidän skodistien päässä liikkuu?!?
Se vähä mitä niiden päissä liikkuu taitaa olla kusta.
Tojotero Thaimaassa.
https://www.youtube.com/watch?v=iOOu5GKPGhA
Skoda hakee koko ajan ajolinjaa elikkä luikertaa. Eikä auta vaikka laittais kalleimmat good yearit tai pirellit alle. Samaa luikerrusta. onko skoda madolle tai kärmekselle sukua??
Venäläisten renkaiden laatu on kohdillaan; ei milloinkaan liian pyöreitä...
uskomatonta, typerää kääkkänän toimintaa
No joo, noitahan näkee ja usein tulppaamassa muuta liikennettä. Skoda kääkkiä.
Hiano itäauto.
Sellasta se on. Ensin kommarikääkät ostaa aatteen palosta Toyotia ja sit kun pettymys iskee pitää alkaa parjata muita merkkejä ja varsinkin Skodaa. Siinä alkaa porukalla parjatessa oma Toyotan rotiskokin tuntua melkein autolta.
Näitä ressuja vituttaa kun Skodan tehtaat pääsi eroon itämafian ohjauksesta ja puristuksesta jo viime vuosituhannella ja nyt ei Skoda sovi puoluetoimiston päätöksen mukaan enää itäautojen kategoriaan, eikä ressukat saa niitä ostaa menettämättä puoluetoimiston luottamusta.
Miltä tuntuu kun skooda on inha itäauto?
Tossa videossa näkee helposti kuinka skoda luikertaa, ei kulje suoraan. Itäauton ohjauksessa klappia....Iso maa, isot toleranssit 🤣