Maskussa tapahtuu

" Maskussa Lemun kylässä perjantaina 7.4. Ohikulkijat havaitsivat uhkaavasti käyttäytyneen miehen poukkoilemassa keskellä ajorataa. Mies oli sekaisin ja päihtynyt. Hänen toimitettiin Turun yliopistolliseen keskussairaalaan saamaan hoitoa"
15979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onkohan kyseessä sama mies joka muutamia vuosia sitten rikotti lasipulloja Askaistentielle? Silloin liikkui pyörällä mukanaan joku ihme terävä piippuinen jatke.

Äänestä

Minäkin näin kyseisen äijän perjantaina aamupäivällä. Hän makasi Kirkkotiellä ojanpohjalla.

Äänestä

Paikallisen pubin vakio asiakkaasta tässä on nyt kysymys.

Äänestä
  • Lemunportti ei ole mikään pub vaan ihan tavallinen grilli kahvio.

    Äänestä

  • Kyllä siellä sun grilli kahvilassa kuules myydään myös olutta joten ei se oo mikään tavallinen kahvio.

    Äänestä

  • Lemun portti on grillikioski. Ei pubi, että ei sekoiteta mihinkää paikallispubeihin, kiitos. Olutta myydään mukaan yhtlailla, kuin kaupastakin. Miksi ihmeessä portti tähä nyt sotkettiin.

    Äänestä

  • MetäältäHei kirjoitti:

    Lemun portti on grillikioski. Ei pubi, että ei sekoiteta mihinkää paikallispubeihin, kiitos. Olutta myydään mukaan yhtlailla, kuin kaupastakin. Miksi ihmeessä portti tähä nyt sotkettiin.

    teillä siellä portissa on ihan helvetin kallista kaikki tuotteet. Jos edes pikkusen viitsitte halventaa hintoja niin varmasti saisitte asikkaitakin enemmän. Minäkin kerran meinasin tulla grillimätölle, mutta todellakin aivan liian kallista suorastaan helvetin kallista siellä teillä.

    Äänestä

  • Mene töihi jos hinnoista tarvitsee ruinata. Et saa mistään sen kokosia annoksia halvemmalla :D

    Äänestä

Tänään klo 10 maissa oli urkkatalon pihalla äijä joka horjui ja välillä kävi jopa maassa sekä heilutti käsimerkkejä autoilijoille.

Äänestä
  • Se hä ol meiän oma Puavo joka siel kylil hortoili. Puavo ol taas ottanu liika alokohoolia. Puavo pitäs saaha kilinikalle alokohooli hoitto.

    Äänestä

  • Onkos tää Puavo sama on Paavo?

    Äänestä

Pelastusoperaatio Salen pihalla. Puavo makas maassa.

Äänestä

Ihmettelen vaan, miksi maskulaiset ovat niin paljon tyhmempiä kuin naapurikuntalaiset? Onko siellä juomavedessä jotain golfkentältä suodattanutta kemikaalia vai sisäsiittoisuusko on siihen syynä?

Äänestä

Kun Puavo liikkuu Maskussa on hällä silloin matti taskussa. Puavo kerjää rahaa, mut ei tarkoita pahaa.

Äänestä

Lemu on Maskun kunnan kylä joka sijaitsee perähikiässä Kustavientien tuolla puolen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Baari-ilta_venähti kirjoitti:

" Maskussa Lemun kylässä perjantaina 7.4. Ohikulkijat havaitsivat uhkaavasti käyttäytyneen miehen poukkoilemassa keskellä ajorataa. Mies oli sekaisin ja päihtynyt. Hänen toimitettiin Turun yliopistolliseen keskussairaalaan saamaan hoitoa"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu