Vaalit osoittivat mikään ei muutu paremmaksi

HölmölässäÄänestivät

Hölmölässä on äänestetty ja tulos oli jo odotettavissa ja saamme tuosta lisää pelättävää ja mamutusta. Kansalaisten hyvinvointi tulee menemään nyt huonompaan suuntaan mutta mitä hölmöläiset siitä välittävät antaa mennä vaan.
Eläkeläisille tämä vaalitulos tulee näkymään entistä tiukempana elämänlaatuna ja kitumisena kun lisää leukkauksia saamme eläkkeisiin ja lääkäripalveluihin tulee huimia korotuksia. Vihervasurit vaalien voittajia ja tuo tekee maamme tilanteen tukalaksi ja valtionvelkataakka tulee nousemaan huimiin lukemiin.

6

201

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HölmölässäNäin

      Ruotsissa aletaan jo järkiintyä kun ensimmäinen terrori isku avasi kansalaisten silmät.
      Suomessa tilanne tulee pahenemaan ja terroristeja tulee entistäkin enemmän maahan ilman rajatarkastuksia ja saamme ihan oman suru aiheen liputtaa kuolleita terroristin tappamia uhreja. Maamme talous menee kuralle kun työpaikkoja vähenee työt siirtyvät ulkomaille missä on halvempi tuottaa eikä ympäristö ole esteenä työlle.
      Vihervasureitten vaalivoitto tulee näkymään ainakin eläkeläisten toimeentulossa eläkkeistä leikataan lääkkeet ja sairaanhoidolliset palvelut kallistuvat samoin hoitopaikkoja vähennetään. Autoilu tulee kallistumaasn kaikkia maksuja korotetaan ettei ainakaan köyhällistö pysty hankkimaan kunnollista ja turvallista autoa itselleen ja näin hölmöläiset saavat sitä mitä on tilanneetkin.

    • PalkintoÄänestyksestä

      Vihervasureitten voiton myötä kansalaisten vapaus alkaa olla sitä mitä se oli entisessä DDR:ssä ja nykyisin Pohjois-Koreassa.
      Pian ovillamme on miliisejä ja vasemmistoradikaaleja jotka tarkastavat ja kuulustelevat josko olet syyllinen suvaitsemattomuuteen tai oletkin rasisti.
      Jos osoittautuu että olet katsonut pakolaista väärällä silmällä niin sinut hilataan käsiraudoissa mustaanmaijjaan ja sinun jalkapohjiasi pieksetään nokian batonkilla että varmasti tiedät mitä olet tehnyt. Kaikki ei vielä ole tuossa jos oletkin ollut suvaitsematon etkä ole laittanut rahaa turvapaikkakerääjien lippaaseen sinut viedään selliin jossa joudut viikoiksi syömään vanhoja lapikkaan läskipohjallisia ja saat juoda sitä mitä olet erittänytkin.

    • VihervasuritOnHuuhaata

      Totuus on että vihervasureita äänestäneet eivät ymmärtäneet mitä tuo pulju on sillä kun nimi on vihreä niin sitä luullaan joksikin hyväksi ja siksi äänestäjät menivät pahasti suohon. Vihervasemmisto on puolue joka mamuttaa ja yrittää saada maamme sekasortoiseen anarkiaan ja tuomitsee kaikki ne jotka yrittävät puolustaa omaisuuttaan ja turvallisuuttaan. Vihervasurit ovat hiirenhiljaa terroriteoista koska he pitävät terrorismia kulttuurina ja näin hyväksyvät ihmisten silpoutumiset terroristien tekona ja heidän uskontoonsa kuuluvana hyveenä jota meidän on hyväksyttävä muuten syyllistymme rasismiin. Kuinka moni vihervasureita äänestäneistä tietää tuon puolueen periaatteista sillä koko puolue on ulkona luonnonsuojelusta kuin lumiukko pihalla?

    • kähmintä.puolueet
      • HölmöysOnSaanutVallan

        Olen aina luullut että vierasmaalaisilla ei ole äänioikeutta vaaleissa?
        Eli nyt ei tarvittaisi muuta kuin rahdata ulkomailta äänestäjät jotka sitten suorittavat sopimuksensa mukaisesti mumeron piirtämisen lappuihin?


    • lakia.muutettava

      Kts; Äänioikeus. Sanottu mm. että muun maan kansalainen, jolla asuinkunta vähinrään kaksi vuotta Suomessa ennen 51 pv.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      92
      1078
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      228
      850
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      73
      826
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      52
      710
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      69
      670
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      602
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      47
      549
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      40
      548
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      547
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      535
    Aihe