Vitaran ohjaustuntuma

kiehkieh

Eihän Vitaran ohjaustuntumassa mitään vikaa ole, eihän.

"Pienellä koeajopyrähdyksellä auto tuntuu paitsi ketterältä, myös yllättävän vakaalta maantiellä. Saman valmistajan katumaasturiin Suzuki Vitaraan verrattuna ohjaustunto vaikuttaa paremmalta, ja auto kulkee lyhyestä akselivälistä huolimatta suoraan ilman sen kummempaa kaitsemista. Jousitus on kovahko, mihin vaikuttaa varmastikin 16-tuumainen rengastus"
-lainaus uuden Swiftin koeajoraportista.

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/talle-nelivetoautolle-ei-loydy-kilpailijaa--suomeen-toukokuussa/xfh4umks?ref=iltalehti:edb9&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.151381694.688676852.1491793646

4

246

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Swift_Vitara
    • Werty123a

      "Pienellä koeajopyrähdyksellä auto tuntuu paitsi ketterältä, myös yllättävän vakaalta maantiellä. Saman valmistajan katumaasturiin Suzuki Vitaraan verrattuna ohjaustunto vaikuttaa paremmalta, ja auto kulkee lyhyestä akselivälistä huolimatta suoraan ilman sen kummempaa kaitsemista."

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/talle-nelivetoautolle-ei-loydy-kilpailijaa--suomeen-toukokuussa/xfh4umks?ref=iltalehti:edb9&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.151381694.688676852.1491793646

      "Jopa alan ammattilainenkin toteaa, että Vitaran ohjaus on huono."

      Eihän totea, älä turhaan pistä sanoja toimittajan suuhun. Tarkkaan ottaen toimittaja kirjoittaa: "Vitaraan verrattuna ohjaustunto vaikuttaa paremmalta"

      Tuo on se ihan tarkka lainaus ja sen voi kuka hyvänsä käydä tsekkaamassa.

    • VitaraFani

      Ihan hyvä ohjaustuntuma Vitarassa on. Tietysti, jos on joku tikkukätinen mikkihiiri, niin ihan minkä tahansa auton ohjaaminen saattaa tuntua kymmenottelulta.

      Kannattaa pitää kunnostaan huolta

    • tuuliviirikö

      Miten renkaan tuumakoko vaikuttaa jousitukseen ? no jos 40 sarjan renkaat niin sitten muutoin ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      161
      886
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      82
      733
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      728
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      613
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      41
      611
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      562
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      546
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      525
    10. 26
      511
    Aihe