Vitaran ohjaustuntuma

kiehkieh

Eihän Vitaran ohjaustuntumassa mitään vikaa ole, eihän.

"Pienellä koeajopyrähdyksellä auto tuntuu paitsi ketterältä, myös yllättävän vakaalta maantiellä. Saman valmistajan katumaasturiin Suzuki Vitaraan verrattuna ohjaustunto vaikuttaa paremmalta, ja auto kulkee lyhyestä akselivälistä huolimatta suoraan ilman sen kummempaa kaitsemista. Jousitus on kovahko, mihin vaikuttaa varmastikin 16-tuumainen rengastus"
-lainaus uuden Swiftin koeajoraportista.

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/talle-nelivetoautolle-ei-loydy-kilpailijaa--suomeen-toukokuussa/xfh4umks?ref=iltalehti:edb9&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.151381694.688676852.1491793646

4

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Swift_Vitara
    • Werty123a

      "Pienellä koeajopyrähdyksellä auto tuntuu paitsi ketterältä, myös yllättävän vakaalta maantiellä. Saman valmistajan katumaasturiin Suzuki Vitaraan verrattuna ohjaustunto vaikuttaa paremmalta, ja auto kulkee lyhyestä akselivälistä huolimatta suoraan ilman sen kummempaa kaitsemista."

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/talle-nelivetoautolle-ei-loydy-kilpailijaa--suomeen-toukokuussa/xfh4umks?ref=iltalehti:edb9&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=1.151381694.688676852.1491793646

      "Jopa alan ammattilainenkin toteaa, että Vitaran ohjaus on huono."

      Eihän totea, älä turhaan pistä sanoja toimittajan suuhun. Tarkkaan ottaen toimittaja kirjoittaa: "Vitaraan verrattuna ohjaustunto vaikuttaa paremmalta"

      Tuo on se ihan tarkka lainaus ja sen voi kuka hyvänsä käydä tsekkaamassa.

    • VitaraFani

      Ihan hyvä ohjaustuntuma Vitarassa on. Tietysti, jos on joku tikkukätinen mikkihiiri, niin ihan minkä tahansa auton ohjaaminen saattaa tuntua kymmenottelulta.

      Kannattaa pitää kunnostaan huolta

    • tuuliviirikö

      Miten renkaan tuumakoko vaikuttaa jousitukseen ? no jos 40 sarjan renkaat niin sitten muutoin ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20e Riskitön veto 20e talletuksella VB:lle

      Pssst! Vinkki viis rotvallinreunalla eläjille. VB tarjoaa 20 euron riskittömän vedon ensitallettajille vedonlyöntiin.
      5
      2452
    2. Pilasit mun

      Elämän. Sitäkö halusit?
      Ikävä
      116
      1617
    3. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      36
      1356
    4. Analyysiä: Kiuru-keissi oli ja meni - demarit hävisi tässäkin

      Tapauksen tultua julki alkoi demarit ja muu vasemmisto selittään, että tämä oli poliittista väkivaltaa, siis ennen kuin
      Maailman menoa
      156
      1181
    5. Lasse Peltonen on kunnanjohtaja

      18/21 ääntä 1 Stoor ja 2 Vauhkonen
      Sysmä
      52
      1095
    6. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      113
      1082
    7. Suomessa on valittava 2 lucia neitoa...

      Maahanmuuttajille oma lucia neito ja Suomalaisille oma SUOMALAINEN Lucia neito....sama juttu on tehtävä miss Suomi kisoi
      Maailman menoa
      105
      1044
    8. Syntymäpäivä

      Milloin on kaipaamasi henkilön syntymäpäivä!? Hänellä miehellä on tammikuussa.
      Ikävä
      57
      1041
    9. Olet tärkeä

      mutta tunnen jotain enemmän ja syvempää. Jos voisinkin kertoa sinulle... Olen lähinnä epätoivoinen ja surullinen.
      Ikävä
      46
      919
    10. Vaikutat mukavalta ja

      hyväsydämiseltä ihmiseltä. Oltais oltu hyvät kaverit. ❤️
      Ikävä
      60
      882
    Aihe