Demokratia voittaa aina.
Vaalit ovat vain idiootteja ja loisia varten.
Niin_se_on
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä. Taisin itsekin tulla samaan lopputulokseen. Demokratian voisi kohta lakkauttaa, nyt tuntuu tältä..
Äänestystulos+ei+vaikuta+juuri+mihinkään.+Vihreät+joilla+kannatusta+on+ollut+aina+gallupeissa,+lähtivät+vaan+tällä+kertaa+uurnille.+Lopputulos+12,3+%.+Ei+ollut+jytkyksi.
Junes+Lokan+läpimeno+omalta++listalta+viestii+jostakin,+ja+hänen+kaverinsa+iso+äänimäärä+myös.++Maahanmuuton+vastuksen+kautta+on+muhimassa+seuraava+jytky,+tämä+oli+vasta+esimakua.+Tylsissä+kuntavaaleissa+heidänlaisten+menestys+on+todella++huikea+kun+huomioi+ettei+nyt+ollu+ilmassa+mitään+erityistä+kiimaa+havaittavissa+suuntaan+tai+toiseen.++Syklit,+alhainen+äänestysaktiivisuus+ja+perSujen+heikohko+menestys+osoittivat+Lokan+ja+Wiikin+kautta+että+jossakin+kuitenkin+kytee.++Kannatusta+on+kunhan+sen+oikein+hyödyntää.+Seuraavat+eduskuntavaalit+seisauttavat+veret.+Sanokaa+mun+sanoneen.
Vihreät ovat kommunistien ja demareiden perillisiä, valepuvussa. Kun vertaa poliittista karttaa vaikka 70- luvulta, niin eihän noiden yhdistelmään ole nyt juuri muuta eroa kuin että kannatus hiipuu pikkuhiljaa.
Hehän ovat liki kaikesta samaa mieltä, varsinkin toisen lompsalla elämisestä.
Demarit noista kuolee ekana ja vihreät ottaa heidän paikkansa