Yrityslainaa pienelle yritykselle

yksityisyrittäjä-hki

Kysynpä nyt vielä täältäkin. Oliskohan jollain kokemusta: mistä kannattaa pyytää ihan "hyvin" pyörivälle pikku yritykselle lainaa ( /- 5000€), kun ei ole juuri vakuuksia antaa pantiksi? Nämä täällä jo mainitut tuntuu aika kalliilta.

6

782

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yrittäjä888
    • Kiitos paljon, vaikka huomasin pikkusen myöhään. Löysin sellasen kun Qred yrityslainan, ei kauheen kallis.

    • tosi.tarina

      perusta yritys niminen kusetus/tmi. hae lainaa--tee konkurssi..saat velkasaneerauksen. velka vanhenee 3 vuodessa..toista sama uudestaan...uudestaan

    • Anonyymi

      Älä hyvä mies tai nainen sorru qredin lainaan.Lirkuttelu viestit tulee,joka kerta kun lainaa lyhennät ja ehdotuksia lainanmäärän nostosta jne.Sitten kun haluat lainasta,jonka olet hoitanut asiallisesti ja odotat loppuselvitystä hommalla ei ole kiire,vaan lainanmaksun kirjaukset tehdään mielivaltaisesti ja lainaa pyritään tuolla kikalla jatkamaan ja perimään kohtuuttomia lisäkorkoja.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Kokemusta on. En suosittele tätä firmaa!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      72
      9733
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      140
      9337
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6769
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      198
      5178
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4919
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      144
      3734
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2571
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      76
      2539
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2403
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2232
    Aihe