Näköhavainnot TORI

Näkikö kukkaa mikä perkele tuolla torin kulmalla vilisti eilen illan tuntumassa?
Vauhtia näky olevan ainakin kun tien yli vilisti.
181247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Jooko luuli, että torilla juhlitaan persusten vaalivoittoa... mutta ennakkoäänet kuultuaan livisti ripeästi paikalta

Äänestä
  • Issoo jytkyä ee oo sen koommin tullu, kun Soini tuilj levveesti hymmyillen Keleperin paarin vessasta ja tokaes, että " tuiljpa iso jytky".

    Äänestä

Ny loppuu se leiki lasku tähä paikkaa!
Nyt niitä tuntomerkkejä ja sassii!
Tietääkö kukaan mitä nimeä tämä ihmismäinen olio tottelee?

Äänestä
  • Sen nimi on Jooko

    Äänestä

Oisko ollu Usain Bolt

Äänestä

Menikö nelinkontin? Olen itse kerran nähnyt kadulla yöaikaan kulkiessani vähän kauempana neljällä raajalla olevan olion, jonka säkäkorkeus oli ainakin puolitoista metriä... Kun huomasi minut, niin juoksi pois jonkin viereisen kerrostalon piha-alueelle. Ei ole kuin Luojaa kiittäminen, ettei tullut minua päin... Kenties sama olio, vai onkohan niitä täällä ihan pesue? Kertokaa muutkin mahdollisista havainnoistanne ja tuntomerkeistä! Itse en piirteitä kunnolla nähnyt, kun oli pimeää, ja näkönikään ei ole paras mahdollinen. Jos täällä joku ihminen kulkee öisin nelinkontin ja pystyy neljällä raajalla juoksemaan lujaa, niin sietäisi saada Koivuniemen herrasta!

Äänestä
  • Luojalle kiitos että joku ottaa asian tosissaan.
    Kyllä sen eturaajat hapuilivat maata siinä rytäkässä kun vipelsi armotonta vauhtia menemään ...
    Mietin tässä että mitähän se mahtaa haahuilla kaupungissa!?
    Onkohan vaarallinen kohdatessa?

    Äänestä

  • Ei ainakaan silloin ollut vaarallinen kun sen näin, mutta jos näkisin uudestaan, niin en kyllä jäisi ottamaan asiasta selvää. Olisihan se varmaan kyennyt antamaan minulle elämäni pahimman ja viimeisen löylytyksen, jos olisi halunnut. Kenties se on tullut kaupunkiin paremman asuinympäristön toivossa? Tai ravinnon...

    Äänestä

Rantaremmiläiset ruppee rantautumaan kohta on kesä

Äänestä

Jos seon se toissasyksynen ex ukkoni salapano.se kun tykkää vieraista naisista ja myös miehistä.ei se vielä oo peliään lopettanu.harmi vaan kun nyksäsä kulissinaosystävä ei tiedä totuutta ukostaan..

Äänestä

Saukko on koko kevään asustellut Paloisvirrassa, rannoilla sen jälkiä lumessa, olisiko ollut se.

Äänestä
  • Melekonen saukko täytyy olla, jos on ihmisen mitoissa.... onneksi en asu Paloisvirralla päin

    Äänestä

Kukkaa näkee sielä missä sitä kasvatetaan

Äänestä

Pittää olla kyllä varuillaa jos jotain elukoita alkaa Iisalmessa sikiämään.. tämä on varmaan niitten pesä sitten?
Kukahan niitten mielitetty on? Kenen hellään huomaan se/ne vaipuvat?

Äänestä

En suosittele hämärän tienoilla liikkumista torin läheisyydessä, ÄLKÄÄ MISSÄÄN NIMESSÄ menkö nelinkontin siellä siihen aikaan!
Olin nimittäin iltakävelyllä illan tuntumassa siellä torin nurkalla kun suojatietä ylittäessäni kompastuin omaa kömpelyyttäni ja kaaduin mutta onneksi kerkesin laittaa käsiä vastaan, mutta jouduin tähän ikävään nelinkontin asentoon.
Siinä samassa kun kämmenet läimähti maahan nii nurkan takaa kuuluu rääkäys ja jokin jumalattoman iso neliraajanen "elukka" sinkos nurkan takkaa kadun yli!
Tapahtu niin nopeasti että ei jäänyt muuta todistetta ku katupöly ilmaan pyörimään. Tuli ilmaisesti tukimaan että olinko antautumassa sille.

Äänestä
  • Tainnut vaan torivalvojan bernharndilainen jäädä yöksi toria valvomaan?

    Äänestä

Berner myy tiet- ja rautatiet suomen menot on suuremmat kuin tulot. Autoihin seurantalaitteet niin voidaan maksaa km korvauksia tiestön käytöstä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tarkkailija86 kirjoitti:

Näkikö kukkaa mikä perkele tuolla torin kulmalla vilisti eilen illan tuntumassa?
Vauhtia näky olevan ainakin kun tien yli vilisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu