Hyvä että päästään vähitellen

tuosta rkp:stä eroon, äänestäjäkunta kun pienenee vähitellen.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nuoret ja keski-ikää lähestyvät koulutetuimmat surut äänestävät muita puolueita. Heikompi väki, luuseri-surut tarvitsevat etuilua edelleen.
Ruotsinkielisten rannikoiden juntit elävät melko eristyneesti. Pimeimpiin paikkoihin, kuten Pietarsaareen, ym. eivät edes Suomessa valmistuneet ruotsinkieliset kiintiölääkärit viitsi lähteä. Ovat tottuneet elämään ihmisten ilmoilla.
-Saaristoa on muuallakin, jos sitä kaipaa.

Äänestä

Vanhimmat kannattajat on sossuilla ja komukoilla,joten harvennus taitaa alkaa sieltä tai on jo alkanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varsin.hyvä kirjoitti:

tuosta rkp:stä eroon, äänestäjäkunta kun pienenee vähitellen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu