Ei siinä mitään.

Jatkan matkaa.

Hyvää Pääsiäistä.
19645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Hyvää matkaa..minne matka:)?

Äänestä

Tuskastuttavaa huomata toisen puhuneen sieluni kieltä meidän toisistamme tietämättä. Käyneen samoissa paikoissa, ajatelleen samanlaisia ajatuksia, nauttineen samanlaisista jutuista. Elävän omaa onnellista elämäänsä kuten minäkin täällä omaani.

Ei voi kuin ravistaa ajatukset ja tunteet päättäväisesti pois. Ja kohdatessa yrittää olla uppoamatta niihin silmiin, muistaa pysytellä riittävän etäällä sekä henkisesti että fyysisesti.

Ehkä jonain päivänä samankaltaisuudelle voi hymyillä lämpimästi. Tällä hetkellä se vaan on liian "lähellä", liian uutta ja liian totta.

Upea ihminen.

Äänestä
  • MIksi olet noin tehnyt?

    Äänestä

Pitkillä automatkoilla on hyvä pitää taukoja ennekuin jatkaa eteenpäin. Pääsiäinen on sangen vilkasta matkustusaikaa.
Aloittaja voi puhua omasta onnellisuudestaan, mutta ei toisen onnellisuudesta, tietämättä asioista. Itse en voi ihmistä, josta erotaan pitää upeana ihmisenä. Jos hän olisi upea ihminen, haluaisin olla hänen kanssaan.

Äänestä
  • Mitä jos upeuteen tulisi särö kajoamisen myötä? Eihän kukkakaan kuki kauaa jos sen katkoo paikaltaan kukkimasta maljakkoon.

    Hän on upea ja tulee sellaisena pysymään. Tunteistani hän ei tiedä mitään eikä tule koskaan tietämäänkään. Ajan mittaan ne asettuvat ja elämät jatkavat kulkuaan, omissa uomissaan eteenpäin.

    Ei kaikkia rannan kiviä voi ottaa mukaansa. Olen jo poiminut omani ja sekin on kaunis. Niin on uskoakseni myös hänen kivensä.

    Äänestä

  • Se on hienoa, että teillä on noin kaunis suhde ja kummallakin onnelliset parisuhteet. Arvostatte toisianne, kuten huomasit täällä tulee vaan ihan yleisesti vastailtua omista tilanteista ja tuntemuksista. Minä en ole kiinnostunut kenestäkään varatusta, pikemminkin ihmisestä joka ei ole parisuhdeihmisiä niin kuin monet nykyisin ovat.

    Äänestä

  • Kiitos kauniista sanoistasi. Toivon myötätuulia matkallesi!

    Äänestä

  • enleikikään kirjoitti:

    Mitä jos upeuteen tulisi särö kajoamisen myötä? Eihän kukkakaan kuki kauaa jos sen katkoo paikaltaan kukkimasta maljakkoon.

    Hän on upea ja tulee sellaisena pysymään. Tunteistani hän ei tiedä mitään eikä tule koskaan tietämäänkään. Ajan mittaan ne asettuvat ja elämät jatkavat kulkuaan, omissa uomissaan eteenpäin.

    Ei kaikkia rannan kiviä voi ottaa mukaansa. Olen jo poiminut omani ja sekin on kaunis. Niin on uskoakseni myös hänen kivensä.

    Aijai, kuinka kauniisti joku kirjoittaakaan. Kaikkea hyvää toivon sinulle, lämpöä ja aurinkoa elämääsi! Itselläni vastaavankailtainen tilanne kuin sinulla. Pitkään asiaa pähkäiltyäni olen tullut samaan lopputulokseen.

    Äänestä

jatkaa kulkuaan paeten mielikuvituksen luomaan haavemaailmaan.

Äänestä
  • Sinnepä minäkin sitten saapastelen neulasia tukassani :D

    Äänestä

Pärjäile. Hyvästi.

Äänestä
  • Pärjäilen :) Samoin!

    Äänestä

Hienosti kuvasit tunteesi. Toivottavasti parisuhteesi on jatkossakin onnellinen. Minäkin jatkan tätä toisinaan vaivalloista matkaani ja toivon, että kohtaan jonakin päiväni ihmisen jolla on rohkeutta lähteä mukaani täydellä sydämellä. Hyvää Pääsiäistä :)

Äänestä
  • Kiitos mieltä lämmittävistä sanoistasi. Toivon elämän tarjoavan paljon kauneutta sinulle!

    Äänestä

Leikkiinkutsussa olisi hyvä olla nimi jotta tietäisi onko syntymäpäivä vai hautajaiset kyseessä. Sivullisen kommentti. Joskus sitä oikeastakin haluaisi tavata jonkun ja puhua kaikkea maan ja taivaan väliltä ja muuta, mutta ei vain tiedä miten toisen löytäisi. Ja sitten kaikki onnistuu näyttämään siltä että välttelee, pakenee tai kääntää selän. Tuntuu että mulle käy aina näin. Mutta ehkä te saitte selvitettyä asianne ettekä kävelleet ristiin elämässä.

Äänestä

Palsta kirjoitusten perusteella säkin olet mut jo haukkunut moneen kertaan ja jättänyt hyvästit. Täällä, kun ei voi tietää kuka kirjoittaa mitäkin.
Jospa sinäkin luotat ihan siihen mitä irl on sanottu ja puhuttu. Tee päätöksesi niiden perusteella.

Äänestä
  • Eipä kuulu tapoihini haukuskella ketään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


enleikikään kirjoitti:

Jatkan matkaa.

Hyvää Pääsiäistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu