Kouvolan persujen tulevaisuudennäkymät

kyllästynytmies

Persut tyrivät ministerikunnassa, Kouvolassa. Ohittivat demokraattisen paikallisyhdistyksen piiristä, ja sitämyöden joutuivat 90 ihmistä väistymään yhden tieltä joka halusi valtaa. Ilman ministeriä Kouvolan perussuomalaiset eivät olisi mitään, eivät edes saaneet yhtäkään kaupunginvaltuustoon kunnallisvaaleissa. Ministeriä äänestettiin vain kun hän on ministeri, uskolliset tollot äänesti puoluevaltaa vieläkin. -9% tiputus 2012 kunnallisvaaleista ja liki -20% kannatuksen tiputus Eduskuntavaaleista kertoo karua kieltä suosion hiipumisesta olemattomiin. Eikö kansalaiset tajua kuinka turhaa on äänestää porukkaa, jotka eivät saa aikaan mitään. Älkää äänestäkö tulevissa maakuntavaaleissa yhtäkään ja ainakaan ministeriä.

7

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2017/04/14/Uutisen takaa: Kouvolan pienet valtuustoryhmät valmistelevat vaaliliittoa — puolueiden yhteistyö vaarassa kariutua heti alkuunsa/2017222138361/4

      Tuon perusteella pelaavat itsensä ulos. Ennen oli eräs kuulemma ongelma, kun hän mietti ja mietti ja odotti ja odotti aina kaikkea, samat tavat on tarttunu nyt seuraavaankin miettijään joka odottelee vielä. Vaaliliitot kun on tehty teknisesti, ei ole enään nokankoputtamista. Persut pelaa itsensä hienosti ulos koko systeemistä. Kepulaiset pettää ja eivät varmasti tule jakamaan Persuille mitään, kosak SDP ei heitä tarvitse mihinkään ja Kokoomus ei kiinnostu.

      Kouvolan sitoutumattomat puolestaan valehteli vaalikansalle. Katsokaapa nokkamiesten toimintaa. Kokoomuksen listoille kuin kunnon apupuolueen tavoin tulevat pyrkimään, muuten eivät saa mitään. Katsoi pärjääkö vanha yhdistys uudelle Suur-Kouvolan sitoutumattomille ja niinhän siinä kävi, että kokivat vaalitappion kun eivät uudistuneet. Taitaa molempien valtuutettujen koti olla kohta Kokkareitten leirissä kohta. Jos ei ole, ihmeenä pidän. Kouvolan sitoutumattomilla on yksi iso kehityksen jarru niinkuin koko Kouvolan sairaanhoidossakin.

    • Hahahahaaa

      Persutko? no ei tule menestymään, ministerimme johtaa harhaan loputkin mitä jäljelle jäi.

    • vapaamaalain

      SKP on ollut ja tulee aina olemaan puolue joka menestyy. Maan läheinen puolue Perussuomalaisten rinnalla, tai sanotaanko että SKP ei voi olla enään persujen rinnalla, koska persut eivät osaa päättää, vaan harrastelee takinkääntöä.

      Kouvolassa tosin SKP:sta meni ainoastaan 6 läpi ja 3 varalle.

      • Jarza_72

        Häviäjiä oli Kouvolan sitoutumattomat ja Persut, mitä oikein miettivät? Ei mitään.


    • VenäjäHyökkääEhkä

      Haistakaa vittu kusipäämedia!

      LOL kaikki nauraa teidän säälittäville provo-otsikoillenne.

      • powertattoo

        Et tainnut ymmärtää, että media kirjoittaa mitä pyydetään kun sille maksetaan.

        Ainoat ketkä pystyy Kouvolassa vaikuttamaan asioihin, on henkilöt joilla on auktoriteettinen asema.

        Ja ne ovat isot, voimakkaiksi treenatut, leveäselkäiset ja tatuoidut linnankundit!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3234
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2409
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      82
      2309
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      2034
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1653
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      46
      1518
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1427
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      121
      1176
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1126
    Aihe