Asun Kaarinassa ja olisin aloittamassa Keiramon tallilla. Haluaisin kuulla monien kokemuksia, koska olen kuullut tallista aika paljon huonoa. Mutta kaikki tieto on hyödyksi. Ja jos joku haluaa hyvään talliin ,jossa pidetään hevosista huolta suosittelen Hepohaan tallia. Hepohaan tallilla ei ole nettisivuja, mutta Facebook sivut on.
Keiramon talli
9
6182
Vastaukset
- Minj
Ja siis käyn myös Hepohaan tallilla vielä, koska siellä on minun hoitsu ja myös tunti, mutta siellä en ihan niin paljoa kehity. Eli kävisin keiramolla lauantaina kun Sari opettaa? Saa myös kertoa kuka opettajista olisi hyvä.
- Kaarinalainenponityttö
Itse kävin kerran tunnilla Keiramolla, ja monet siitä puhuvatkin paljon huonoa, mutta omasta mielestä ihan kiva paikka eikä mitään valitettavaa. Taisin ratsastaa sillon pekka nimisellä ponilla, en oo ihan varma, mutta poni kuitenkin oli siinä tuntiheppojen tallin perimmässä nurkassa, ja oli tosi kiva poni. Kaverini oli silloin samalla tunnilla isolla hevosella joka pukitteli ja ratsastaja tippui enkä oo varma että onko se yleistä siellä, mut pekkaponi oli ainakin kiva.
- tallityttönen
ite kävin keiramolla jonkun vuoden. ihan ekalla kerralla ei ollu kukaan auttamassa, seinällä oli lista missä luki ketä menee kullaki. siellä oli vaan niitä tallityttöjä kertomassa mikä poni on mikäkin ja siellä kaikki vanhemmat sitte yritti auttaa lapsiaan satuloimaan jne. tunti oli aika tylsä ja opettaja oli vähän ärsyttävä. Menin ekalla kerralla Paavo nimisellä vuoniksella(?) ja se oli ihan paras.
Talli on ihan hieno ja siisti mutta en alottelijoille ainakaan suosittele.- Anonyymi
Itse menin alkeiskurssin keiramon tallilla, ja olen oppinut nopeasti ratsastamaan, mutta kyllä se välillä ärsyttää jos opettaja tulee myöhässä. Muuten ei ole mitään valitettavaa opettajat on kivoja ja tallitytöt auttaa kun apua vain pyytää :)
- Etsiitalliakaarinasta
Oisin itsekin kiinnostunut kuulemaan mielipiteitä keiramosta. Itselläni matkaa sinne on alle kilsa mutta käyn silti raisiossa. Käyn siis alvalla ja siellä olen oppitunut paljon puolessatoista vuodessa ja olen siirtynyt edistyneille tunneille. Harkitsen kuitenkin tallin vaihtamista koska alvalla en oikeastaan tykkää mennä muilla kuin samilla. En myöskään tykkää hyppäämisestä. Eli haussa olisi talli missä olisi mahdollisimman rauhallisia mutta kuitenkin eri tasoisia helppoja. Olen siis itse hieman traumatisoitunut yhtäkkiä laukkaavista ja säikkyvistä hevosista. Keiramosta olen kuullut niin paljon paskaa että en sinne halunnut mennä. Asiat kuulemma kuitenkin nykyään paremmin ja ihan kuvat hepatkin.
- ehdottelija
Testatkaa Pellonpääntallia! Rauhalliset hepat ja ponit (hevosia vain pari) , lähellä Keiramontallia. Facebookista löytyy!
- Anonyymi
Älä hyvä ihminen mene Keiramon talliin!
Pelkkää ongelmaa alusta asti. - Anonyymi
Olen ollut keiramon tallilla! Se on huono talli:( Huono talli ympäristö, hevosten hyvin voinnista ei välitetä, siellä ei hypitä, siellä käytetään häntä remmiä ja on epä sopivia varusteita:/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1946769- 1581975
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️541185Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢441059Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981017Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251924- 41889