Omituiset humahduksesta/sävähdykset

Mil007

Moi!

Minulla todettu muutama vuosi sitten ahdistuneisuushäiriö ja nyt viime kuukausina alkanut välillä tulemaan omituisia humahduksia, on niitä aiemminkin tullut mutta nyt lähes päivittäin..

Onko muilla samaa? Tulee yhtäkkiä yleensä makuulla, samanaikaisesti sydän pompottaa kerran pari ja samalla silmissä sumenee ja tulee inhottava olo ja jos isompi humahdus niin sen jälkeen alkaa ahdistaa päivän pari..

5

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mil007

      Eniten haluaisin kuulla kokemuksia ja ehkäpä jopa sen mistä nämä voivat johtua 😊

    • 889908989

      Se mitä luultavimmin johtuu sun lääkityksestäsi. Aika tyypillisiä tuntemuksia lääkkeiden kanssa.

    • Artsi6578

      Mulla tuli aikoinaan humahduksia ja sähköiskuja jne...kovasta ahdistuksesta ilman lääkitystä. Syy kovat työpaineet. Vatsa meni myös huonoon kuntoon ja sit alko tasapainovaikeudet.

      • Mil007

        Miten sä sait apua noihin ongelmiin ja onko humahdukset jo loppuneet? Itsellä lääkitys ollut jo pari vuotta ja tammikuussa nostettu annosta ja lisätty nukkumiseen ketipinor 25mg 😊


    • Artsi4367

      Kun aiheuttaja eli työ loppui, alkoi paraneminen. Pari vuotta siinä meni. Nyt olen kokolailla terve. Perusta hyvälle ololle on myös liikunta, ruokavalio ja sos.kanssakäyminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3790
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3238
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2695
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2599
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      68
      2545
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      23
      2372
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      140
      2322
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2195
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      38
      1980
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1896
    Aihe