Kissat ja koirat tars pitää kiinni taajama-alueella. Jumankauta meirän alueella on ainakin kuus kissaa vapaana!!! Mitä tekee omistajat? Perkele nyt alkaa lähteen kissoilta henki yksi kerrallaan kun mun tontille astuu.
Ennen vanhaan pihassa oli fasaania, tulkkua, tilhee ja jos jonkinmoista elukkaa, mutta niin ovat karonneet kun kissojen paskaomistajat eivät nourata lakia vaan tekee mitä haluaa.
Ja tulkoot poliisi sakottamaan, ei kiinnosta!!! Täs maas on se vika, että rikollinen pääsee aina helpommalla.
...Tanan katit
16
414
Vastaukset
- Naukusaukko
Ei kissat käy fasaanien kimppuun, seuraavat niitä kyllä, mutta eivät hyökkää. Tai jos niin tekisi, niin fasaani ottaa siivet alleen. Hyvä että kissat pitävät hiiret kurissa.
- Ei.ole.puolustettavaa
Haista paska, aivan sama hyökkääkö vai seuraa, mutta fasaanit ovat kadonneet. Hiiriä on autotalli kuitenkin täynnä, sinne ne pääsee, kissat ei. Henki pois!!!
- Diibadaajuunääs
Ei.ole.puolustettavaa kirjoitti:
Haista paska, aivan sama hyökkääkö vai seuraa, mutta fasaanit ovat kadonneet. Hiiriä on autotalli kuitenkin täynnä, sinne ne pääsee, kissat ei. Henki pois!!!
Se on sun oma vikas, jos autotallis on semmonen rotisko, että hiiret sinne pääsee. Miksi et niitä hiiriä sieltä tapa, mutta ulkona kulkevat kissat pitäis tappaa? Ootko laiska vai saamaton? Fasaaneja on Ikaalisissa ihan liikaa, joka aamu kurkku suorana kiljumassa. Kuurot ja sokeat ei niitä tietysti huomaa.
- Ei.ole.puolustettavaa
Aina porataan koirien jätöksistä, mutta ne kissojen omistajat ovat juuri oikeita perkeleitä. Kissat juoksevat vapaana pitkin maita ja mantuja, oli kaupunkialue tai pesimisaika. Ei niitä kissoja saa syyttää, mutta aika tuntuvat sakot ja kissavero vastuuttomille kissanomistajille!!!
Nyt on uudella valtuustolla näytön paikka, kissanomistajat kuriin tai kissat piikille!!! Antaa kissojen kulkea missä huvittaa. Koirat sen sijaan pitäisi poistaa Ikaalisista. Koiranomistajat eivät viitsi kerätä lemmikkiensä paskoja pois, minkä seurauksena tienvarret ovat sontaa täynnä. Tuskin edes Jarmoa ilahduttaa se näky. Koirat myös häiriköivät räksytyksellään. Minä pistäisin kaikki koirat kylmiksi.
- ewrfsdafasdf
Kissat samaan lahtiin vaan. Ja tässä tapauksessa kaikki irtonaisina kuljeksivat elukat karvojen määrään, sukupuoleen ja paskanmäärään katsomatta.
Ja jos ihan vakavissaan ollaan niin oonpa päivittäin nähnyt kun koiranomistajat keräävät paskat pussiin mutta rehellisyyden nimissä en ole eläessäni nähnyt yhdenkään kissanomistajan keräilevän paskakankia yhtään mistään saati sitten naapurien pihoilta
- Ei.ole.puolustettavaa
Kuoleeks kissat tohon latsikatsi parasetamoli -yhdistelmään? Ei riitä, että katit jättää mun pihan rauhaan, ne saa jättää muut pihat ja fasaanien kodinkin rauhaan.
Entä rotanmyrkky ja latsikatsi? Kai sitä rottia saa myrkyttää omalla tontillaan, jos viranomaiset tulee kyseleen?- JOTAINRAJAANY
mä oon käsittäny että toi särkylääke poistaa säryn lopullisesti. silloin loppuu lintujenkin vainoominen ja mun porkkanapnkin paskominen. Minkä ketun takia ne paskat pitää vääntää porkkanapenkkiin. eikö se ny saakutti riitä että kissan torttua on nurmikolla ja kengänpohjis ku leikkaa nurmikkoo........
- Ei.ole.puolustettavaa
Koitan tota parasetamolia ja rotanmyrkkyä tietenkin. Nyt saa kissit viimeisen kyydin, koska omistajat ovat välinpitämättömiä.
- katoinhintoja
Ei.ole.puolustettavaa kirjoitti:
Koitan tota parasetamolia ja rotanmyrkkyä tietenkin. Nyt saa kissit viimeisen kyydin, koska omistajat ovat välinpitämättömiä.
paramaxi on vaan 20c/kpl , joten itse troppi ei paljoa maksa mutta wiskassi ruoka maksaakin 35c rasia.. no puolella eurolla saa yhden mirrin annoksen hyvää ja ravitsevaa
- Kuoli
Ensimmäinen kyy jäi auton alle ja oli aika vonkale.
- OtankokesäKissan
Onko kissa hyvä rakastaja yksinäiselle miehelle? Minkälaista sexi on kissan kanssa? Sopiiko tyttökissa homolle?
- mikä.ihmetys
,Iltalehdessä on tänään juttu naisesta jolla on kaksi vaginaa, onhan
Ainollakin niitä kaksi ollut koko ikänsä. mikä.ihmetys kirjoitti:
,Iltalehdessä on tänään juttu naisesta jolla on kaksi vaginaa, onhan
Ainollakin niitä kaksi ollut koko ikänsä.Minulla on ainoastaan yksi vagina - sekin erittäin pieni ja ahdas. Vaginan lisäksi minulla on peräaukko sekä suu!
- Ei.ole.puolustettavaa
Onko tietoa kuinka kauan parasetamoli tai rotanmyrkky kestää, että katti menettää henkensä? Entä käykö aspiriini, sehän ohentaa verta...
- Niksitkäyttöön
Laita autotallin oveen kissan mentävä luukku. Pehmitä multa puiden ja pensaiden juuresta. Näin pääset eroon rotista, myyristä ja hiiristä. Pensaiden lannoitus toimii.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 923488
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442867Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742376- 612318
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512271Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1162246Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212133Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202077- 1141976
- 621964